Bedrijven in de gemeente Sint-Martens-Latem: cijfers uit de KBO
In de gemeente Sint-Martens-Latem, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 2.461 rechtspersonen en 2.775 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,4 jaar oud, en 5,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 763 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 27 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van Sint-Martens-Latem zijn hier samengeteld.
2.461
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.775
vestigingen
15,4 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
133 (5,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
763 (27,5%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
27 (1,0%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Sint-Martens-Latem op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen
Sint-Martens-Latem staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Sint-Martens-Latem te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,5–30,1
- 30,1–31,4
- 31,4–32,6
- 32,6–33,9
- 33,9–38,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Sint-Martens-Latem
Sint-Martens-Latem heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 9830 Sint-Martens-Latem | 1.770 | 15,3 jaar | 5,3% | 26,4% | 0,7% |
|---|---|---|---|---|---|
| 9831 Deurle | 691 | 15,6 jaar | 6,4% | 30,4% | 1,7% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Sint-Martens-Latem?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1898.
- Jonger dan 1 jaar5,0% · 124
- 1 tot 5 jaar20,9% · 514
- 5 tot 10 jaar22,3% · 549
- 10 tot 20 jaar23,6% · 580
- 20 tot 50 jaar26,2% · 645
- 50 jaar of ouder2,0% · 49
Welke rechtsvormen zijn er in Sint-Martens-Latem?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV49,5% · 1.408
- BVBA3,1% · 88
- NV10,4% · 297
- vzw2,5% · 72
- VME1,3% · 37
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 5
- Commanditaire vennootschap5,9% · 168
- VOF1,2% · 35
- Zonder rechtspersoonlijkheid7,6% · 215
- BTW-eenheid1,2% · 34
- Stichting0,8% · 24
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 11
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)15,9% · 453
Sint-Martens-Latem vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Sint-Martens-Latem | 15,4 jaar | 5,6% | 27,5% | 1,0% |
| Provincie Oost-Vlaanderen | 16,0 jaar | 10,8% | 30,2% | 1,7% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Sint-Martens-Latem
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Sint-Martens-Latem?
In Sint-Martens-Latem staan 2.461 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.775 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Sint-Martens-Latem?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Sint-Martens-Latem 15,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,0% bestaat al 50 jaar of langer en 25,9% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Sint-Martens-Latem hebben geen NACEBEL-code?
133 van de 2.390 rechtspersonen in Sint-Martens-Latem (5,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Sint-Martens-Latem hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Sint-Martens-Latem hebben 763 van de 2.775 vestigingen (27,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Sint-Martens-Latem hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Sint-Martens-Latem hebben 27 van de 2.775 vestigingen (1,0%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Sint-Martens-Latem? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen
- Gent
- Aalst
- Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht
- Sint-Niklaas
- Deinze
- Lokeren
- Merelbeke-Melle
- Dendermonde
- Aalter
- Oudenaarde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie