Bedrijven in de gemeente Temse: cijfers uit de KBO
In de gemeente Temse, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 3.076 rechtspersonen en 4.309 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,8 jaar oud, en 7,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.291 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 92 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Temse heet in het andere landsdeel ook Tamise.
De cijfers van alle 2 postcodes van Temse zijn hier samengeteld.
3.076
rechtspersonen met maatschappelijk adres
4.309
vestigingen
15,8 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
219 (7,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
1.291 (30,0%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
92 (2,1%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Temse op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen
Temse staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Temse te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,5–30,1
- 30,1–31,4
- 31,4–32,6
- 32,6–33,9
- 33,9–38,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Temse
Temse heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 9140 Temse | 3.075 | 15,8 jaar | 7,8% | 30,0% | 2,1% |
|---|---|---|---|---|---|
| 9161 Temse | 1 | 131,8 jaar | 100,0% | 0,0% | 0,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Temse?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1895.
- Jonger dan 1 jaar6,6% · 204
- 1 tot 5 jaar22,6% · 694
- 5 tot 10 jaar20,1% · 619
- 10 tot 20 jaar20,0% · 615
- 20 tot 50 jaar27,3% · 841
- 50 jaar of ouder3,3% · 103
Welke rechtsvormen zijn er in Temse?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV38,0% · 1.690
- BVBA2,5% · 113
- NV5,2% · 232
- vzw4,0% · 176
- VME6,0% · 266
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 11
- Commanditaire vennootschap5,6% · 247
- VOF1,7% · 74
- Buitenlandse entiteit0,0% · 1
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 86
- BTW-eenheid0,7% · 30
- Stichting0,0% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 26
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)33,6% · 1.494
Temse vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Temse | 15,8 jaar | 7,9% | 30,0% | 2,1% |
| Provincie Oost-Vlaanderen | 16,0 jaar | 10,8% | 30,2% | 1,7% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Temse
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Temse?
In Temse staan 3.076 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 4.309 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Temse?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Temse 15,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,3% bestaat al 50 jaar of langer en 29,2% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Temse hebben geen NACEBEL-code?
219 van de 2.779 rechtspersonen in Temse (7,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Temse hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Temse hebben 1.291 van de 4.309 vestigingen (30,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Temse hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Temse hebben 92 van de 4.309 vestigingen (2,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Temse? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen
- Gent
- Aalst
- Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht
- Sint-Niklaas
- Deinze
- Lokeren
- Merelbeke-Melle
- Dendermonde
- Aalter
- Oudenaarde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie