Bedrijven in de gemeente Wetteren: cijfers uit de KBO

In de gemeente Wetteren, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 2.120 rechtspersonen en 3.366 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,3 jaar oud, en 8,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 935 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 74 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Wetteren zijn hier samengeteld.

2.120

rechtspersonen met maatschappelijk adres

3.366

vestigingen

16,3 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

167 (8,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

935 (27,8%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

74 (2,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Wetteren op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Wetteren staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Wetteren te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Wetteren

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Wetteren
9230 Wetteren2.12016,3 jaar8,9%27,8%2,2%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Wetteren?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1898.

  1. Jonger dan 1 jaar5,8% · 122
  2. 1 tot 5 jaar21,7% · 459
  3. 5 tot 10 jaar17,9% · 379
  4. 10 tot 20 jaar23,3% · 495
  5. 20 tot 50 jaar27,7% · 588
  6. 50 jaar of ouder3,6% · 77

Welke rechtsvormen zijn er in Wetteren?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV32,0% · 1.088
  2. BVBA2,3% · 79
  3. NV4,1% · 140
  4. vzw5,8% · 196
  5. VME6,4% · 217
  6. Coöperatieve vennootschap0,1% · 5
  7. Commanditaire vennootschap4,7% · 159
  8. VOF2,2% · 74
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,2% · 74
  10. BTW-eenheid0,6% · 19
  11. Stichting0,1% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 18
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)39,1% · 1.329

Wetteren vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Wetteren vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Wetteren16,3 jaar8,9%27,8%2,2%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Wetteren

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Wetteren?

In Wetteren staan 2.120 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.366 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Wetteren?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Wetteren 16,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,6% bestaat al 50 jaar of langer en 27,4% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Wetteren hebben geen NACEBEL-code?

167 van de 1.884 rechtspersonen in Wetteren (8,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Wetteren hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Wetteren hebben 935 van de 3.366 vestigingen (27,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Wetteren hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Wetteren hebben 74 van de 3.366 vestigingen (2,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Wetteren? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen