Bedrijven in de gemeente Zele: cijfers uit de KBO

In de gemeente Zele, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 1.856 rechtspersonen en 2.840 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,4 jaar oud, en 8,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 872 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 68 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Zele zijn hier samengeteld.

1.856

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.840

vestigingen

16,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

153 (8,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

872 (30,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

68 (2,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Zele op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Zele staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Zele te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Zele

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Zele
9240 Zele1.85616,4 jaar8,9%30,7%2,4%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Zele?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1892.

  1. Jonger dan 1 jaar4,6% · 86
  2. 1 tot 5 jaar22,5% · 418
  3. 5 tot 10 jaar20,4% · 378
  4. 10 tot 20 jaar21,3% · 396
  5. 20 tot 50 jaar27,6% · 513
  6. 50 jaar of ouder3,5% · 65

Welke rechtsvormen zijn er in Zele?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV35,3% · 1.010
  2. BVBA2,0% · 56
  3. NV5,4% · 155
  4. vzw4,5% · 130
  5. VME3,9% · 112
  6. Coöperatieve vennootschap0,5% · 13
  7. Commanditaire vennootschap4,4% · 125
  8. VOF2,2% · 62
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,3% · 66
  10. BTW-eenheid0,8% · 24
  11. Stichting0,2% · 5
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 18
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)38,0% · 1.088

Zele vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Zele vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Zele16,4 jaar8,9%30,7%2,4%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Zele

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Zele?

In Zele staan 1.856 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.840 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Zele?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Zele 16,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,5% bestaat al 50 jaar of langer en 27,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Zele hebben geen NACEBEL-code?

153 van de 1.720 rechtspersonen in Zele (8,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Zele hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Zele hebben 872 van de 2.840 vestigingen (30,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Zele hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Zele hebben 68 van de 2.840 vestigingen (2,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Zele? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen