Bedrijven in de gemeente Zelzate: cijfers uit de KBO

In de gemeente Zelzate, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 642 rechtspersonen en 1.308 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,0 jaar oud, en 17,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 333 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 14 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Zelzate zijn hier samengeteld.

642

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.308

vestigingen

18,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

95 (17,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

333 (25,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

14 (1,1%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Zelzate op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Zelzate staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Zelzate te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Zelzate

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Zelzate
9060 Zelzate64218,0 jaar17,2%25,5%1,1%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Zelzate?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1887.

  1. Jonger dan 1 jaar5,8% · 37
  2. 1 tot 5 jaar21,3% · 137
  3. 5 tot 10 jaar18,7% · 120
  4. 10 tot 20 jaar21,7% · 139
  5. 20 tot 50 jaar26,0% · 167
  6. 50 jaar of ouder6,5% · 42

Welke rechtsvormen zijn er in Zelzate?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV21,2% · 265
  2. BVBA2,3% · 29
  3. NV2,6% · 33
  4. vzw6,0% · 75
  5. VME7,0% · 87
  6. Coöperatieve vennootschap0,1% · 1
  7. Commanditaire vennootschap4,5% · 56
  8. VOF1,9% · 24
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 16
  10. BTW-eenheid0,2% · 3
  11. Stichting0,2% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 8
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,0% · 650

Zelzate vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Zelzate vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Zelzate18,0 jaar17,2%25,5%1,1%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Zelzate

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Zelzate?

In Zelzate staan 642 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.308 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Zelzate?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Zelzate 18,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,5% bestaat al 50 jaar of langer en 27,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Zelzate hebben geen NACEBEL-code?

95 van de 552 rechtspersonen in Zelzate (17,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Zelzate hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Zelzate hebben 333 van de 1.308 vestigingen (25,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Zelzate hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Zelzate hebben 14 van de 1.308 vestigingen (1,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Zelzate? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen