Bedrijven in de gemeente Amblève: cijfers uit de KBO

In de gemeente Amblève, in de provincie Luik, zijn 407 rechtspersonen en 892 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,6 jaar oud, en 19,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 215 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 6 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Amblève heet in het andere landsdeel ook Amel.

De cijfers van alle 2 postcodes van Amblève zijn hier samengeteld.

407

rechtspersonen met maatschappelijk adres

892

vestigingen

20,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

77 (19,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

215 (24,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

6 (0,7%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Amblève op de kaart van de provincie Luik

Amblève staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Amblève te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Amblève

Amblève heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Amblève
4770 Amel40120,3 jaar18,3%24,5%0,7%
4771 Amel638,8 jaar100,0%5,3%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Amblève?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1925.

  1. Jonger dan 1 jaar6,4% · 26
  2. 1 tot 5 jaar14,7% · 60
  3. 5 tot 10 jaar18,9% · 77
  4. 10 tot 20 jaar18,2% · 74
  5. 20 tot 50 jaar35,6% · 145
  6. 50 jaar of ouder6,1% · 25

Welke rechtsvormen zijn er in Amblève?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV16,0% · 147
  2. BVBA2,7% · 25
  3. NV4,8% · 44
  4. vzw8,9% · 82
  5. VME0,7% · 6
  6. Coöperatieve vennootschap0,7% · 6
  7. Commanditaire vennootschap3,2% · 29
  8. VOF0,5% · 5
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid3,7% · 34
  10. BTW-eenheid0,2% · 2
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,2% · 11
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)57,5% · 528

Amblève vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Amblève vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Amblève20,6 jaar19,3%24,1%0,7%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Amblève

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Amblève?

In Amblève staan 407 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 892 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Amblève?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Amblève 20,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,1% bestaat al 50 jaar of langer en 21,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Amblève hebben geen NACEBEL-code?

77 van de 399 rechtspersonen in Amblève (19,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Amblève hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Amblève hebben 215 van de 892 vestigingen (24,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Amblève hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Amblève hebben 6 van de 892 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Amblève? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen