Bedrijven in de gemeente Ans: cijfers uit de KBO
In de gemeente Ans, in de provincie Luik, zijn 1.799 rechtspersonen en 3.185 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,1 jaar oud, en 16,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 678 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 13 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 3 postcodes van Ans zijn hier samengeteld.
1.799
rechtspersonen met maatschappelijk adres
3.185
vestigingen
17,1 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
270 (16,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
678 (21,3%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
13 (0,4%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Ans op de kaart van de provincie Luik
Ans staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Ans te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Ans
Ans heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4430 Ans | 830 | 17,3 jaar | 19,2% | 19,9% | 0,3% |
|---|---|---|---|---|---|
| 4431 Loncin | 233 | 19,8 jaar | 18,0% | 22,2% | 0,3% |
| 4432 Alleur | 736 | 16,0 jaar | 13,5% | 22,6% | 0,5% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Ans?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1874.
- Jonger dan 1 jaar6,0% · 108
- 1 tot 5 jaar22,6% · 406
- 5 tot 10 jaar17,9% · 322
- 10 tot 20 jaar21,2% · 381
- 20 tot 50 jaar27,3% · 491
- 50 jaar of ouder5,1% · 91
Welke rechtsvormen zijn er in Ans?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV27,0% · 845
- BVBA2,5% · 77
- NV5,2% · 163
- vzw6,6% · 207
- VME4,9% · 152
- Coöperatieve vennootschap1,2% · 36
- Commanditaire vennootschap1,6% · 50
- VOF0,6% · 18
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,4% · 76
- BTW-eenheid0,7% · 22
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 21
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)46,7% · 1.460
Ans vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Ans | 17,1 jaar | 16,6% | 21,3% | 0,4% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Ans
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Ans?
In Ans staan 1.799 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.185 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Ans?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Ans 17,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,1% bestaat al 50 jaar of langer en 28,6% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Ans hebben geen NACEBEL-code?
270 van de 1.625 rechtspersonen in Ans (16,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ans hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Ans hebben 678 van de 3.185 vestigingen (21,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ans hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Ans hebben 13 van de 3.185 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Ans? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie