Bedrijven in de gemeente Anthisnes: cijfers uit de KBO
In de gemeente Anthisnes, in de provincie Luik, zijn 242 rechtspersonen en 540 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,4 jaar oud, en 20,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 137 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 3 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 4 postcodes van Anthisnes zijn hier samengeteld.
242
rechtspersonen met maatschappelijk adres
540
vestigingen
17,4 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
49 (20,4%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
137 (25,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
3 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Anthisnes op de kaart van de provincie Luik
Anthisnes staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Anthisnes te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Anthisnes
Anthisnes heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4160 Anthisnes | 94 | 19,0 jaar | 25,5% | 26,3% | 0,4% |
|---|---|---|---|---|---|
| 4161 Villers-aux-Tours | 36 | 15,4 jaar | 19,4% | 23,2% | 1,4% |
| 4162 Hody | 26 | 18,7 jaar | 16,0% | 30,8% | 0,0% |
| 4163 Tavier | 86 | 16,2 jaar | 16,5% | 23,3% | 0,6% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Anthisnes?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1927.
- Jonger dan 1 jaar6,2% · 15
- 1 tot 5 jaar20,2% · 49
- 5 tot 10 jaar19,8% · 48
- 10 tot 20 jaar21,1% · 51
- 20 tot 50 jaar26,9% · 65
- 50 jaar of ouder5,8% · 14
Welke rechtsvormen zijn er in Anthisnes?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV24,0% · 136
- BVBA1,8% · 10
- NV1,8% · 10
- vzw8,7% · 49
- VME0,2% · 1
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 1
- Commanditaire vennootschap1,2% · 7
- VOF0,4% · 2
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 9
- BTW-eenheid0,2% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,6% · 9
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)58,5% · 331
Anthisnes vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Anthisnes | 17,4 jaar | 20,4% | 25,4% | 0,6% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Anthisnes
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Anthisnes?
In Anthisnes staan 242 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 540 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Anthisnes?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Anthisnes 17,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,8% bestaat al 50 jaar of langer en 26,4% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Anthisnes hebben geen NACEBEL-code?
49 van de 240 rechtspersonen in Anthisnes (20,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Anthisnes hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Anthisnes hebben 137 van de 540 vestigingen (25,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Anthisnes hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Anthisnes hebben 3 van de 540 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Anthisnes? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie