Bedrijven in de gemeente Awans: cijfers uit de KBO
In de gemeente Awans, in de provincie Luik, zijn 835 rechtspersonen en 1.535 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,3 jaar oud, en 12,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 363 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 8 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van Awans zijn hier samengeteld.
835
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.535
vestigingen
16,3 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
101 (12,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
363 (23,6%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
8 (0,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Awans op de kaart van de provincie Luik
Awans staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Awans te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Awans
Awans heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4340 Villers-l'Évêque | 689 | 16,4 jaar | 13,4% | 23,0% | 0,5% |
|---|---|---|---|---|---|
| 4342 Hognoul | 146 | 15,8 jaar | 10,5% | 26,5% | 0,7% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Awans?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1913.
- Jonger dan 1 jaar6,7% · 56
- 1 tot 5 jaar19,8% · 165
- 5 tot 10 jaar20,0% · 167
- 10 tot 20 jaar23,2% · 194
- 20 tot 50 jaar26,6% · 222
- 50 jaar of ouder3,7% · 31
Welke rechtsvormen zijn er in Awans?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV32,1% · 473
- BVBA2,6% · 38
- NV5,4% · 79
- vzw6,3% · 93
- VME3,0% · 44
- Coöperatieve vennootschap0,8% · 12
- Commanditaire vennootschap1,4% · 21
- VOF0,3% · 5
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 14
- BTW-eenheid0,5% · 8
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 8
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)46,0% · 677
Awans vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Awans | 16,3 jaar | 12,9% | 23,6% | 0,5% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Awans
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Awans?
In Awans staan 835 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.535 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Awans?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Awans 16,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,7% bestaat al 50 jaar of langer en 26,5% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Awans hebben geen NACEBEL-code?
101 van de 783 rechtspersonen in Awans (12,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Awans hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Awans hebben 363 van de 1.535 vestigingen (23,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Awans hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Awans hebben 8 van de 1.535 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Awans? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie