Bedrijven in de gemeente Baelen: cijfers uit de KBO

In de gemeente Baelen, in de provincie Luik, zijn 293 rechtspersonen en 588 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,5 jaar oud, en 12,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 170 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 7 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Baelen zijn hier samengeteld.

293

rechtspersonen met maatschappelijk adres

588

vestigingen

17,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

36 (12,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

170 (28,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

7 (1,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Baelen op de kaart van de provincie Luik

Baelen staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Baelen te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Baelen

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Baelen
4837 Membach29317,5 jaar12,9%28,9%1,2%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Baelen?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.

  1. Jonger dan 1 jaar4,4% · 13
  2. 1 tot 5 jaar22,9% · 67
  3. 5 tot 10 jaar20,1% · 59
  4. 10 tot 20 jaar17,1% · 50
  5. 20 tot 50 jaar31,7% · 93
  6. 50 jaar of ouder3,8% · 11

Welke rechtsvormen zijn er in Baelen?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV29,4% · 171
  2. BVBA1,4% · 8
  3. NV2,9% · 17
  4. vzw5,5% · 32
  5. VME1,9% · 11
  6. Coöperatieve vennootschap0,5% · 3
  7. Commanditaire vennootschap1,9% · 11
  8. VOF1,4% · 8
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,2% · 7
  10. BTW-eenheid0,3% · 2
  11. Stichting0,2% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,9% · 5
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,6% · 306

Baelen vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Baelen vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Baelen17,5 jaar12,9%28,9%1,2%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Baelen

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Baelen?

In Baelen staan 293 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 588 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Baelen?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Baelen 17,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,8% bestaat al 50 jaar of langer en 27,3% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Baelen hebben geen NACEBEL-code?

36 van de 280 rechtspersonen in Baelen (12,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Baelen hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Baelen hebben 170 van de 588 vestigingen (28,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Baelen hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Baelen hebben 7 van de 588 vestigingen (1,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Baelen? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen