Bedrijven in de gemeente Bassenge: cijfers uit de KBO

In de gemeente Bassenge, in de provincie Luik, zijn 566 rechtspersonen en 1.185 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,6 jaar oud, en 19,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 267 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 7 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Bassenge heet in het andere landsdeel ook Bitsingen.

De cijfers van alle postcodes van Bassenge zijn hier samengeteld.

566

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.185

vestigingen

17,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

104 (19,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

267 (22,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

7 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Bassenge op de kaart van de provincie Luik

Bassenge staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Bassenge te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Bassenge

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Bassenge
4690 Bassenge56617,6 jaar19,5%22,5%0,6%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Bassenge?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.

  1. Jonger dan 1 jaar7,1% · 40
  2. 1 tot 5 jaar23,4% · 132
  3. 5 tot 10 jaar15,2% · 86
  4. 10 tot 20 jaar20,7% · 117
  5. 20 tot 50 jaar28,0% · 158
  6. 50 jaar of ouder5,7% · 32

Welke rechtsvormen zijn er in Bassenge?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV23,9% · 289
  2. BVBA2,3% · 28
  3. NV1,8% · 22
  4. vzw7,2% · 87
  5. VME2,6% · 31
  6. Coöperatieve vennootschap1,0% · 12
  7. Commanditaire vennootschap2,0% · 24
  8. VOF0,7% · 8
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 23
  10. BTW-eenheid0,1% · 1
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,1% · 13
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)55,5% · 671

Bassenge vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Bassenge vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Bassenge17,6 jaar19,5%22,5%0,6%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Bassenge

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Bassenge?

In Bassenge staan 566 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.185 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Bassenge?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Bassenge 17,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,7% bestaat al 50 jaar of langer en 30,4% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Bassenge hebben geen NACEBEL-code?

104 van de 534 rechtspersonen in Bassenge (19,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Bassenge hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Bassenge hebben 267 van de 1.185 vestigingen (22,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Bassenge hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Bassenge hebben 7 van de 1.185 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Bassenge? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen