Bedrijven in de gemeente Beyne-Heusay: cijfers uit de KBO
In de gemeente Beyne-Heusay, in de provincie Luik, zijn 482 rechtspersonen en 1.071 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,5 jaar oud, en 20,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 233 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 2 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Beyne-Heusay zijn hier samengeteld.
482
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.071
vestigingen
17,5 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
92 (20,4%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
233 (21,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
2 (0,2%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Beyne-Heusay op de kaart van de provincie Luik
Beyne-Heusay staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Beyne-Heusay te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Beyne-Heusay
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4610 Queue-du-Bois | 482 | 17,5 jaar | 20,4% | 21,8% | 0,2% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Beyne-Heusay?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1896.
- Jonger dan 1 jaar7,5% · 36
- 1 tot 5 jaar20,5% · 99
- 5 tot 10 jaar17,0% · 82
- 10 tot 20 jaar22,8% · 110
- 20 tot 50 jaar25,9% · 125
- 50 jaar of ouder6,2% · 30
Welke rechtsvormen zijn er in Beyne-Heusay?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV20,4% · 224
- BVBA3,0% · 33
- NV1,8% · 20
- vzw7,4% · 81
- VME2,8% · 31
- Coöperatieve vennootschap1,5% · 16
- Commanditaire vennootschap2,6% · 29
- VOF0,4% · 4
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,7% · 8
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 5
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)58,9% · 646
Beyne-Heusay vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Beyne-Heusay | 17,5 jaar | 20,4% | 21,8% | 0,2% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Beyne-Heusay
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Beyne-Heusay?
In Beyne-Heusay staan 482 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.071 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Beyne-Heusay?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Beyne-Heusay 17,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,2% bestaat al 50 jaar of langer en 28,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Beyne-Heusay hebben geen NACEBEL-code?
92 van de 451 rechtspersonen in Beyne-Heusay (20,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Beyne-Heusay hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Beyne-Heusay hebben 233 van de 1.071 vestigingen (21,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Beyne-Heusay hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Beyne-Heusay hebben 2 van de 1.071 vestigingen (0,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Beyne-Heusay? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie