Bedrijven in de gemeente Blegny: cijfers uit de KBO

In de gemeente Blegny, in de provincie Luik, zijn 1.172 rechtspersonen en 2.014 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,8 jaar oud, en 15,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 518 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 11 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Blegny zijn hier samengeteld.

1.172

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.014

vestigingen

15,8 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

173 (15,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

518 (25,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

11 (0,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Blegny op de kaart van de provincie Luik

Blegny staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Blegny te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Blegny

Blegny heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Blegny
4670 Mortier33417,2 jaar19,1%24,4%0,0%
4671 Saive75315,4 jaar13,9%26,5%0,7%
4672 Saint-Remy8514,0 jaar16,3%25,0%1,3%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Blegny?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1926.

  1. Jonger dan 1 jaar5,6% · 66
  2. 1 tot 5 jaar23,2% · 272
  3. 5 tot 10 jaar20,0% · 234
  4. 10 tot 20 jaar21,7% · 254
  5. 20 tot 50 jaar25,7% · 301
  6. 50 jaar of ouder3,8% · 45

Welke rechtsvormen zijn er in Blegny?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV31,6% · 663
  2. BVBA2,0% · 43
  3. NV3,6% · 75
  4. vzw7,6% · 160
  5. VME2,5% · 52
  6. Coöperatieve vennootschap0,6% · 13
  7. Commanditaire vennootschap2,3% · 48
  8. VOF1,3% · 27
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,8% · 16
  10. BTW-eenheid0,4% · 9
  11. Stichting0,2% · 5
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 14
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)46,4% · 975

Blegny vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Blegny vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Blegny15,8 jaar15,6%25,7%0,5%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Blegny

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Blegny?

In Blegny staan 1.172 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.014 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Blegny?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Blegny 15,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,8% bestaat al 50 jaar of langer en 28,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Blegny hebben geen NACEBEL-code?

173 van de 1.111 rechtspersonen in Blegny (15,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Blegny hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Blegny hebben 518 van de 2.014 vestigingen (25,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Blegny hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Blegny hebben 11 van de 2.014 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Blegny? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen