Bedrijven in de gemeente Burg-Reuland: cijfers uit de KBO

In de gemeente Burg-Reuland, in de provincie Luik, zijn 233 rechtspersonen en 547 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 23,6 jaar oud, en 22,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 117 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 4 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Burg-Reuland zijn hier samengeteld.

233

rechtspersonen met maatschappelijk adres

547

vestigingen

23,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

53 (22,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

117 (21,4%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

4 (0,7%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Burg-Reuland op de kaart van de provincie Luik

Burg-Reuland staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Burg-Reuland te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Burg-Reuland

Burg-Reuland heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Burg-Reuland
4790 Burg-Reuland21722,8 jaar20,8%22,4%0,9%
4791 Burg-Reuland1634,3 jaar53,3%15,9%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Burg-Reuland?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1934.

  1. Jonger dan 1 jaar3,9% · 9
  2. 1 tot 5 jaar14,2% · 33
  3. 5 tot 10 jaar13,3% · 31
  4. 10 tot 20 jaar18,5% · 43
  5. 20 tot 50 jaar40,8% · 95
  6. 50 jaar of ouder9,4% · 22

Welke rechtsvormen zijn er in Burg-Reuland?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

Burg-Reuland vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Burg-Reuland vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Burg-Reuland23,6 jaar22,9%21,4%0,7%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Burg-Reuland

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Burg-Reuland?

In Burg-Reuland staan 233 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 547 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Burg-Reuland?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Burg-Reuland 23,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 9,4% bestaat al 50 jaar of langer en 18,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Burg-Reuland hebben geen NACEBEL-code?

53 van de 231 rechtspersonen in Burg-Reuland (22,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Burg-Reuland hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Burg-Reuland hebben 117 van de 547 vestigingen (21,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Burg-Reuland hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Burg-Reuland hebben 4 van de 547 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Burg-Reuland? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen