Bedrijven in de gemeente Butgenbach: cijfers uit de KBO
In de gemeente Butgenbach, in de provincie Luik, zijn 374 rechtspersonen en 807 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 21,4 jaar oud, en 23,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 192 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 12 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Butgenbach zijn hier samengeteld.
374
rechtspersonen met maatschappelijk adres
807
vestigingen
21,4 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
85 (23,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
192 (23,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
12 (1,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Butgenbach op de kaart van de provincie Luik
Butgenbach staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Butgenbach te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Butgenbach
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4750 Bütgenbach | 374 | 21,4 jaar | 23,9% | 23,8% | 1,5% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Butgenbach?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1925.
- Jonger dan 1 jaar4,3% · 16
- 1 tot 5 jaar15,0% · 56
- 5 tot 10 jaar15,0% · 56
- 10 tot 20 jaar21,1% · 79
- 20 tot 50 jaar39,3% · 147
- 50 jaar of ouder5,3% · 20
Welke rechtsvormen zijn er in Butgenbach?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV20,9% · 165
- BVBA1,6% · 13
- NV3,9% · 31
- vzw10,4% · 82
- VME1,9% · 15
- Coöperatieve vennootschap0,6% · 5
- Commanditaire vennootschap1,8% · 14
- VOF0,9% · 7
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,4% · 11
- BTW-eenheid0,5% · 4
- Stichting0,3% · 2
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,4% · 11
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)54,3% · 428
Butgenbach vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Butgenbach | 21,4 jaar | 23,9% | 23,8% | 1,5% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Butgenbach
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Butgenbach?
In Butgenbach staan 374 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 807 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Butgenbach?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Butgenbach 21,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,3% bestaat al 50 jaar of langer en 19,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Butgenbach hebben geen NACEBEL-code?
85 van de 355 rechtspersonen in Butgenbach (23,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Butgenbach hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Butgenbach hebben 192 van de 807 vestigingen (23,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Butgenbach hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Butgenbach hebben 12 van de 807 vestigingen (1,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Butgenbach? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie