Bedrijven in de gemeente Chaudfontaine: cijfers uit de KBO

In de gemeente Chaudfontaine, in de provincie Luik, zijn 2.521 rechtspersonen en 3.467 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,2 jaar oud, en 13,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 666 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 11 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 4 postcodes van Chaudfontaine zijn hier samengeteld.

2.521

rechtspersonen met maatschappelijk adres

3.467

vestigingen

15,2 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

313 (13,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

666 (19,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

11 (0,3%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Chaudfontaine op de kaart van de provincie Luik

Chaudfontaine staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Chaudfontaine te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Chaudfontaine

Chaudfontaine heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Chaudfontaine
4050 Chaudfontaine27816,8 jaar16,3%20,3%0,5%
4051 Vaux-sous-Chèvremont21118,2 jaar23,8%17,8%0,4%
4052 Beaufays85514,6 jaar11,6%19,8%0,3%
4053 Embourg1.17714,7 jaar11,9%19,0%0,3%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Chaudfontaine?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1920.

  1. Jonger dan 1 jaar6,3% · 158
  2. 1 tot 5 jaar22,5% · 568
  3. 5 tot 10 jaar20,7% · 521
  4. 10 tot 20 jaar23,3% · 588
  5. 20 tot 50 jaar23,6% · 595
  6. 50 jaar of ouder3,6% · 90

Welke rechtsvormen zijn er in Chaudfontaine?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV39,9% · 1.509
  2. BVBA2,9% · 111
  3. NV4,2% · 159
  4. vzw5,6% · 211
  5. VME3,8% · 143
  6. Coöperatieve vennootschap0,7% · 27
  7. Commanditaire vennootschap1,9% · 71
  8. VOF0,7% · 28
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid3,0% · 115
  10. BTW-eenheid0,6% · 24
  11. Stichting0,1% · 5
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 15
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)36,0% · 1.360

Chaudfontaine vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Chaudfontaine vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Chaudfontaine15,2 jaar13,3%19,2%0,3%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Chaudfontaine

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Chaudfontaine?

In Chaudfontaine staan 2.521 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.467 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Chaudfontaine?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Chaudfontaine 15,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,6% bestaat al 50 jaar of langer en 28,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Chaudfontaine hebben geen NACEBEL-code?

313 van de 2.354 rechtspersonen in Chaudfontaine (13,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Chaudfontaine hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Chaudfontaine hebben 666 van de 3.467 vestigingen (19,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Chaudfontaine hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Chaudfontaine hebben 11 van de 3.467 vestigingen (0,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Chaudfontaine? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen