Bedrijven in de gemeente Clavier: cijfers uit de KBO

In de gemeente Clavier, in de provincie Luik, zijn 372 rechtspersonen en 771 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,5 jaar oud, en 22,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 189 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 5 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Clavier zijn hier samengeteld.

372

rechtspersonen met maatschappelijk adres

771

vestigingen

16,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

81 (22,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

189 (24,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

5 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Clavier op de kaart van de provincie Luik

Clavier staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Clavier te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Clavier

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Clavier
4560 Clavier37216,5 jaar22,1%24,5%0,6%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Clavier?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1913.

  1. Jonger dan 1 jaar6,2% · 23
  2. 1 tot 5 jaar20,2% · 75
  3. 5 tot 10 jaar21,0% · 78
  4. 10 tot 20 jaar22,6% · 84
  5. 20 tot 50 jaar24,2% · 90
  6. 50 jaar of ouder5,9% · 22

Welke rechtsvormen zijn er in Clavier?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV21,2% · 172
  2. BVBA1,2% · 10
  3. NV2,8% · 23
  4. vzw9,0% · 73
  5. VME0,4% · 3
  6. Coöperatieve vennootschap1,4% · 11
  7. Commanditaire vennootschap2,2% · 18
  8. VOF1,0% · 8
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,6% · 21
  10. BTW-eenheid0,4% · 3
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,6% · 13
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)56,2% · 457

Clavier vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Clavier vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Clavier16,5 jaar22,1%24,5%0,6%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Clavier

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Clavier?

In Clavier staan 372 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 771 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Clavier?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Clavier 16,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,9% bestaat al 50 jaar of langer en 26,3% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Clavier hebben geen NACEBEL-code?

81 van de 366 rechtspersonen in Clavier (22,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Clavier hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Clavier hebben 189 van de 771 vestigingen (24,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Clavier hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Clavier hebben 5 van de 771 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Clavier? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen