Bedrijven in de gemeente Ferrières: cijfers uit de KBO
In de gemeente Ferrières, in de provincie Luik, zijn 368 rechtspersonen en 800 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,9 jaar oud, en 19,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 195 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 2 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Ferrières zijn hier samengeteld.
368
rechtspersonen met maatschappelijk adres
800
vestigingen
17,9 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
70 (19,4%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
195 (24,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
2 (0,3%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Ferrières op de kaart van de provincie Luik
Ferrières staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Ferrières te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Ferrières
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4190 Ferrières | 368 | 17,9 jaar | 19,4% | 24,4% | 0,3% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Ferrières?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1900.
- Jonger dan 1 jaar7,6% · 28
- 1 tot 5 jaar21,7% · 80
- 5 tot 10 jaar16,0% · 59
- 10 tot 20 jaar21,5% · 79
- 20 tot 50 jaar26,6% · 98
- 50 jaar of ouder6,5% · 24
Welke rechtsvormen zijn er in Ferrières?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV25,6% · 206
- BVBA2,0% · 16
- NV1,9% · 15
- vzw6,8% · 55
- VME0,6% · 5
- Coöperatieve vennootschap1,4% · 11
- Commanditaire vennootschap1,1% · 9
- VOF0,6% · 5
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 13
- BTW-eenheid0,4% · 3
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,6% · 13
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)56,3% · 454
Ferrières vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Ferrières | 17,9 jaar | 19,4% | 24,4% | 0,3% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Ferrières
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Ferrières?
In Ferrières staan 368 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 800 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Ferrières?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Ferrières 17,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,5% bestaat al 50 jaar of langer en 29,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Ferrières hebben geen NACEBEL-code?
70 van de 360 rechtspersonen in Ferrières (19,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ferrières hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Ferrières hebben 195 van de 800 vestigingen (24,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ferrières hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Ferrières hebben 2 van de 800 vestigingen (0,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Ferrières? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie