Bedrijven in de gemeente Flémalle: cijfers uit de KBO
In de gemeente Flémalle, in de provincie Luik, zijn 1.332 rechtspersonen en 2.677 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,4 jaar oud, en 19,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 599 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 14 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Flémalle zijn hier samengeteld.
1.332
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.677
vestigingen
16,4 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
233 (19,1%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
599 (22,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
14 (0,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Flémalle op de kaart van de provincie Luik
Flémalle staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Flémalle te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Flémalle
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4400 Chokier | 1.332 | 16,4 jaar | 19,1% | 22,4% | 0,5% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Flémalle?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1911.
- Jonger dan 1 jaar7,3% · 97
- 1 tot 5 jaar21,5% · 286
- 5 tot 10 jaar19,7% · 262
- 10 tot 20 jaar21,7% · 289
- 20 tot 50 jaar24,3% · 323
- 50 jaar of ouder5,5% · 73
Welke rechtsvormen zijn er in Flémalle?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV23,4% · 607
- BVBA1,7% · 45
- NV3,2% · 82
- vzw7,9% · 204
- VME4,0% · 105
- Coöperatieve vennootschap0,8% · 20
- Commanditaire vennootschap1,3% · 33
- VOF1,0% · 25
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,9% · 75
- BTW-eenheid0,3% · 8
- Stichting0,1% · 3
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,2% · 31
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,3% · 1.359
Flémalle vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Flémalle | 16,4 jaar | 19,1% | 22,4% | 0,5% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Flémalle
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Flémalle?
In Flémalle staan 1.332 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.677 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Flémalle?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Flémalle 16,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,5% bestaat al 50 jaar of langer en 28,8% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Flémalle hebben geen NACEBEL-code?
233 van de 1.219 rechtspersonen in Flémalle (19,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Flémalle hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Flémalle hebben 599 van de 2.677 vestigingen (22,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Flémalle hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Flémalle hebben 14 van de 2.677 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Flémalle? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie