Bedrijven in de gemeente Fléron: cijfers uit de KBO
In de gemeente Fléron, in de provincie Luik, zijn 939 rechtspersonen en 1.844 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,3 jaar oud, en 17,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 379 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 14 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 4 postcodes van Fléron zijn hier samengeteld.
939
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.844
vestigingen
17,3 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
143 (17,2%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
379 (20,6%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
14 (0,8%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Fléron op de kaart van de provincie Luik
Fléron staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Fléron te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Fléron
Fléron heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4620 Fléron | 365 | 18,8 jaar | 19,9% | 18,2% | 0,9% |
|---|---|---|---|---|---|
| 4621 Retinne | 302 | 16,3 jaar | 14,2% | 21,8% | 0,8% |
| 4623 Magnée | 63 | 19,1 jaar | 22,6% | 28,7% | 1,0% |
| 4624 Romsée | 209 | 15,4 jaar | 15,6% | 20,6% | 0,5% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Fléron?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1860.
- Jonger dan 1 jaar6,1% · 57
- 1 tot 5 jaar20,3% · 191
- 5 tot 10 jaar18,5% · 174
- 10 tot 20 jaar24,0% · 225
- 20 tot 50 jaar25,0% · 235
- 50 jaar of ouder6,1% · 57
Welke rechtsvormen zijn er in Fléron?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV26,0% · 473
- BVBA2,4% · 44
- NV2,0% · 37
- vzw6,3% · 114
- VME5,4% · 98
- Coöperatieve vennootschap0,9% · 16
- Commanditaire vennootschap1,6% · 29
- VOF0,8% · 15
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,4% · 26
- BTW-eenheid0,7% · 12
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 12
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)51,8% · 943
Fléron vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Fléron | 17,3 jaar | 17,2% | 20,6% | 0,8% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Fléron
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Fléron?
In Fléron staan 939 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.844 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Fléron?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Fléron 17,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,1% bestaat al 50 jaar of langer en 26,4% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Fléron hebben geen NACEBEL-code?
143 van de 829 rechtspersonen in Fléron (17,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Fléron hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Fléron hebben 379 van de 1.844 vestigingen (20,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Fléron hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Fléron hebben 14 van de 1.844 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Fléron? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie