Bedrijven in de gemeente Gent: cijfers uit de KBO
In de gemeente Gent, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 29.723 rechtspersonen en 45.599 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,4 jaar oud, en 15,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 12.278 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 535 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Gent heet in het andere landsdeel ook Gand.
De cijfers van alle 13 postcodes van Gent zijn hier samengeteld.
29.723
rechtspersonen met maatschappelijk adres
45.599
vestigingen
16,4 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
4.113 (15,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
12.278 (26,9%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
535 (1,2%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Gent op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen
Gent staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Gent te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,5–30,1
- 30,1–31,4
- 31,4–32,6
- 32,6–33,9
- 33,9–38,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Gent
Gent heeft 13 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 9000 Gent | 16.867 | 17,5 jaar | 18,5% | 25,1% | 1,0% |
|---|---|---|---|---|---|
| 9002 Ledeberg (Gent) | 3 | 73,8 jaar | 100,0% | 0,0% | 0,0% |
| 9030 Mariakerke | 1.121 | 14,4 jaar | 11,3% | 30,0% | 1,5% |
| 9031 Drongen | 1.614 | 15,3 jaar | 8,6% | 28,8% | 1,8% |
| 9032 Wondelgem | 1.094 | 13,9 jaar | 13,8% | 32,2% | 1,8% |
| 9040 Sint-Amandsberg | 2.031 | 15,6 jaar | 14,8% | 30,6% | 1,3% |
| 9041 Oostakker | 1.043 | 15,5 jaar | 11,5% | 31,2% | 1,7% |
| 9042 Sint-Kruis-Winkel | 358 | 22,0 jaar | 6,2% | 26,2% | 0,9% |
| 9050 Gentbrugge | 2.640 | 13,7 jaar | 13,4% | 29,8% | 1,6% |
| 9051 Sint-Denijs-Westrem | 1.831 | 15,1 jaar | 6,2% | 26,2% | 0,7% |
| 9052 Zwijnaarde | 1.118 | 15,0 jaar | 11,9% | 25,9% | 1,2% |
| 9110 Gent | 1 | 81,2 jaar | 100,0% | 0,0% | 0,0% |
| 9219 Gent | 2 | 52,4 jaar | 100,0% | 0,0% | 0,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Gent?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1813.
- Jonger dan 1 jaar6,5% · 1.940
- 1 tot 5 jaar23,4% · 6.951
- 5 tot 10 jaar19,2% · 5.700
- 10 tot 20 jaar20,9% · 6.199
- 20 tot 50 jaar25,1% · 7.466
- 50 jaar of ouder4,9% · 1.466
Welke rechtsvormen zijn er in Gent?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV29,9% · 13.819
- BVBA1,8% · 853
- NV4,4% · 2.027
- vzw8,9% · 4.116
- VME5,7% · 2.625
- Coöperatieve vennootschap0,4% · 197
- Commanditaire vennootschap5,2% · 2.397
- VOF1,5% · 686
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,0% · 915
- BTW-eenheid0,5% · 212
- Stichting0,3% · 132
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 253
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)38,9% · 17.996
Gent vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Gent | 16,4 jaar | 15,3% | 26,9% | 1,2% |
| Provincie Oost-Vlaanderen | 16,0 jaar | 10,8% | 30,2% | 1,7% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Gent
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Gent?
In Gent staan 29.723 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 45.599 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Gent?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Gent 16,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,9% bestaat al 50 jaar of langer en 29,9% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Gent hebben geen NACEBEL-code?
4.113 van de 26.877 rechtspersonen in Gent (15,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Gent hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Gent hebben 12.278 van de 45.599 vestigingen (26,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Gent hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Gent hebben 535 van de 45.599 vestigingen (1,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Gent? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen
- Aalst
- Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht
- Sint-Niklaas
- Deinze
- Lokeren
- Merelbeke-Melle
- Dendermonde
- Aalter
- Oudenaarde
- Temse
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie