Bedrijven in de gemeente Grâce-Hollogne: cijfers uit de KBO

In de gemeente Grâce-Hollogne, in de provincie Luik, zijn 1.342 rechtspersonen en 2.590 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,1 jaar oud, en 18,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 578 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 15 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Grâce-Hollogne zijn hier samengeteld.

1.342

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.590

vestigingen

17,1 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

228 (18,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

578 (22,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

15 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Grâce-Hollogne op de kaart van de provincie Luik

Grâce-Hollogne staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Grâce-Hollogne te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Grâce-Hollogne

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Grâce-Hollogne
4460 Velroux1.34217,1 jaar18,1%22,3%0,6%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Grâce-Hollogne?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1900.

  1. Jonger dan 1 jaar5,7% · 77
  2. 1 tot 5 jaar21,9% · 294
  3. 5 tot 10 jaar21,9% · 294
  4. 10 tot 20 jaar18,3% · 245
  5. 20 tot 50 jaar27,0% · 363
  6. 50 jaar of ouder5,1% · 69

Welke rechtsvormen zijn er in Grâce-Hollogne?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV26,9% · 643
  2. BVBA2,3% · 55
  3. NV6,0% · 144
  4. vzw6,9% · 165
  5. VME2,8% · 67
  6. Coöperatieve vennootschap1,0% · 24
  7. Commanditaire vennootschap1,8% · 42
  8. VOF1,0% · 25
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,1% · 49
  10. BTW-eenheid0,6% · 15
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,9% · 22
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)47,6% · 1.137

Grâce-Hollogne vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Grâce-Hollogne vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Grâce-Hollogne17,1 jaar18,1%22,3%0,6%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Grâce-Hollogne

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Grâce-Hollogne?

In Grâce-Hollogne staan 1.342 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.590 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Grâce-Hollogne?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Grâce-Hollogne 17,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,1% bestaat al 50 jaar of langer en 27,6% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Grâce-Hollogne hebben geen NACEBEL-code?

228 van de 1.260 rechtspersonen in Grâce-Hollogne (18,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Grâce-Hollogne hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Grâce-Hollogne hebben 578 van de 2.590 vestigingen (22,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Grâce-Hollogne hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Grâce-Hollogne hebben 15 van de 2.590 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Grâce-Hollogne? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen