Bedrijven in de gemeente Hamoir: cijfers uit de KBO

In de gemeente Hamoir, in de provincie Luik, zijn 238 rechtspersonen en 477 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,6 jaar oud, en 24,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 113 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 0 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Hamoir zijn hier samengeteld.

238

rechtspersonen met maatschappelijk adres

477

vestigingen

17,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

55 (24,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

113 (23,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

0 (0,0%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hamoir op de kaart van de provincie Luik

Hamoir staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Hamoir te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Hamoir

Hamoir heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Hamoir
4180 Hamoir20817,4 jaar24,2%22,0%0,0%
4181 Filot3018,9 jaar26,7%35,6%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Hamoir?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1955.

  1. Jonger dan 1 jaar4,6% · 11
  2. 1 tot 5 jaar24,8% · 59
  3. 5 tot 10 jaar14,7% · 35
  4. 10 tot 20 jaar22,7% · 54
  5. 20 tot 50 jaar26,1% · 62
  6. 50 jaar of ouder7,1% · 17

Welke rechtsvormen zijn er in Hamoir?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV21,0% · 103
  2. BVBA3,9% · 19
  3. NV2,0% · 10
  4. vzw10,6% · 52
  5. VME2,6% · 13
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 1
  7. Commanditaire vennootschap1,4% · 7
  8. VOF0,2% · 1
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,4% · 7
  10. BTW-eenheid0,2% · 1
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,0% · 10
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)54,4% · 267

Hamoir vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Hamoir vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Hamoir17,6 jaar24,6%23,7%0,0%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Hamoir

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Hamoir?

In Hamoir staan 238 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 477 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Hamoir?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Hamoir 17,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,1% bestaat al 50 jaar of langer en 29,4% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Hamoir hebben geen NACEBEL-code?

55 van de 224 rechtspersonen in Hamoir (24,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hamoir hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Hamoir hebben 113 van de 477 vestigingen (23,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hamoir hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Hamoir hebben 0 van de 477 vestigingen (0,0%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Hamoir? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen