Bedrijven in de gemeente Hannut: cijfers uit de KBO

In de gemeente Hannut, in de provincie Luik, zijn 1.385 rechtspersonen en 2.576 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,6 jaar oud, en 16,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 663 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 20 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Hannut heet in het andere landsdeel ook Hannuit.

De cijfers van alle 4 postcodes van Hannut zijn hier samengeteld.

1.385

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.576

vestigingen

16,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

208 (16,4%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

663 (25,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

20 (0,8%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hannut op de kaart van de provincie Luik

Hannut staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Hannut te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Hannut

Hannut heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Hannut
4271 Hannut160,4 jaar100,0%0,0%0,0%
4280 Hannut1.38216,5 jaar16,2%25,7%0,8%
4295 Hannut144,6 jaar100,0%0,0%0,0%
4296 Hannut158,7 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Hannut?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1917.

  1. Jonger dan 1 jaar4,9% · 68
  2. 1 tot 5 jaar21,0% · 291
  3. 5 tot 10 jaar17,0% · 236
  4. 10 tot 20 jaar25,8% · 357
  5. 20 tot 50 jaar26,9% · 373
  6. 50 jaar of ouder4,3% · 60

Welke rechtsvormen zijn er in Hannut?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV27,6% · 708
  2. BVBA2,2% · 56
  3. NV2,9% · 75
  4. vzw8,0% · 205
  5. VME4,3% · 110
  6. Coöperatieve vennootschap0,5% · 14
  7. Commanditaire vennootschap2,4% · 62
  8. VOF0,9% · 22
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,1% · 27
  10. BTW-eenheid0,4% · 9
  11. Stichting0,1% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,3% · 34
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)48,4% · 1.243

Hannut vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Hannut vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Hannut16,6 jaar16,4%25,7%0,8%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Hannut

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Hannut?

In Hannut staan 1.385 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.576 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Hannut?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Hannut 16,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,3% bestaat al 50 jaar of langer en 25,9% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Hannut hebben geen NACEBEL-code?

208 van de 1.266 rechtspersonen in Hannut (16,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hannut hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Hannut hebben 663 van de 2.576 vestigingen (25,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hannut hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Hannut hebben 20 van de 2.576 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Hannut? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen