Bedrijven in de gemeente Héron: cijfers uit de KBO

In de gemeente Héron, in de provincie Luik, zijn 368 rechtspersonen en 749 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,3 jaar oud, en 19,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 199 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 6 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Héron zijn hier samengeteld.

368

rechtspersonen met maatschappelijk adres

749

vestigingen

14,3 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

71 (19,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

199 (26,6%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

6 (0,8%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Héron op de kaart van de provincie Luik

Héron staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Héron te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Héron

Héron heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Héron
4217 Héron19212,0 jaar14,8%26,1%1,0%
4218 Couthuin17616,9 jaar24,6%27,2%0,6%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Héron?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1961.

  1. Jonger dan 1 jaar8,4% · 31
  2. 1 tot 5 jaar26,6% · 98
  3. 5 tot 10 jaar19,0% · 70
  4. 10 tot 20 jaar20,4% · 75
  5. 20 tot 50 jaar20,4% · 75
  6. 50 jaar of ouder5,2% · 19

Welke rechtsvormen zijn er in Héron?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV27,0% · 210
  2. BVBA1,2% · 9
  3. NV0,8% · 6
  4. vzw8,2% · 64
  5. VME0,5% · 4
  6. Coöperatieve vennootschap0,8% · 6
  7. Commanditaire vennootschap2,6% · 20
  8. VOF0,9% · 7
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,5% · 12
  10. Stichting0,1% · 1
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,4% · 11
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)55,0% · 427

Héron vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Héron vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Héron14,3 jaar19,5%26,6%0,8%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Héron

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Héron?

In Héron staan 368 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 749 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Héron?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Héron 14,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,2% bestaat al 50 jaar of langer en 35,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Héron hebben geen NACEBEL-code?

71 van de 364 rechtspersonen in Héron (19,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Héron hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Héron hebben 199 van de 749 vestigingen (26,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Héron hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Héron hebben 6 van de 749 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Héron? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen