Bedrijven in de gemeente Herstal: cijfers uit de KBO

In de gemeente Herstal, in de provincie Luik, zijn 2.265 rechtspersonen en 4.342 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,7 jaar oud, en 19,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 908 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 17 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Herstal zijn hier samengeteld.

2.265

rechtspersonen met maatschappelijk adres

4.342

vestigingen

18,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

392 (19,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

908 (20,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

17 (0,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Herstal op de kaart van de provincie Luik

Herstal staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Herstal te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Herstal

Herstal heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Herstal
4040 Herstal1.60219,4 jaar21,3%20,8%0,3%
4041 Milmort56617,0 jaar14,5%21,6%0,7%
4042 Liers9717,5 jaar15,4%18,6%0,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Herstal?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1912.

  1. Jonger dan 1 jaar6,1% · 139
  2. 1 tot 5 jaar19,8% · 448
  3. 5 tot 10 jaar15,5% · 351
  4. 10 tot 20 jaar22,0% · 497
  5. 20 tot 50 jaar30,1% · 681
  6. 50 jaar of ouder6,4% · 145

Welke rechtsvormen zijn er in Herstal?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV23,6% · 961
  2. BVBA2,7% · 109
  3. NV6,6% · 268
  4. vzw7,7% · 316
  5. VME5,1% · 207
  6. Coöperatieve vennootschap1,2% · 48
  7. Commanditaire vennootschap1,3% · 52
  8. VOF0,7% · 30
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 39
  10. BTW-eenheid0,6% · 25
  11. Stichting0,1% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,9% · 35
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)48,7% · 1.987

Herstal vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Herstal vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Herstal18,7 jaar19,3%20,9%0,4%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Herstal

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Herstal?

In Herstal staan 2.265 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 4.342 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Herstal?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Herstal 18,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,4% bestaat al 50 jaar of langer en 26,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Herstal hebben geen NACEBEL-code?

392 van de 2.033 rechtspersonen in Herstal (19,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Herstal hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Herstal hebben 908 van de 4.342 vestigingen (20,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Herstal hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Herstal hebben 17 van de 4.342 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Herstal? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen