Bedrijven in de gemeente Herve: cijfers uit de KBO

In de gemeente Herve, in de provincie Luik, zijn 1.866 rechtspersonen en 3.048 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,3 jaar oud, en 14,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 760 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 17 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 6 postcodes van Herve zijn hier samengeteld.

1.866

rechtspersonen met maatschappelijk adres

3.048

vestigingen

17,3 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

254 (14,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

760 (24,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

17 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Herve op de kaart van de provincie Luik

Herve staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Herve te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Herve

Herve heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Herve
4650 Herve / Chaineux e.a.76918,8 jaar16,9%23,3%0,5%
4651 Herve70817,4 jaar11,2%25,8%0,5%
4652 Xhendelesse12312,8 jaar20,0%24,9%0,5%
4653 Bolland9612,3 jaar17,2%33,8%1,4%
4654 Charneux16915,6 jaar12,7%23,8%0,7%
4823 Herve139,1 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Herve?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1899.

  1. Jonger dan 1 jaar6,2% · 115
  2. 1 tot 5 jaar21,6% · 403
  3. 5 tot 10 jaar18,0% · 336
  4. 10 tot 20 jaar22,4% · 418
  5. 20 tot 50 jaar26,7% · 499
  6. 50 jaar of ouder5,1% · 95

Welke rechtsvormen zijn er in Herve?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV32,1% · 998
  2. BVBA2,1% · 64
  3. NV5,5% · 171
  4. vzw7,5% · 234
  5. VME2,7% · 85
  6. Coöperatieve vennootschap0,6% · 19
  7. Commanditaire vennootschap2,1% · 65
  8. VOF0,7% · 21
  9. Buitenlandse entiteit0,0% · 1
  10. Zonder rechtspersoonlijkheid2,2% · 67
  11. BTW-eenheid1,3% · 40
  12. Stichting0,1% · 4
  13. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,9% · 28
  14. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)42,3% · 1.316

Herve vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Herve vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Herve17,3 jaar14,6%24,9%0,6%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Herve

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Herve?

In Herve staan 1.866 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.048 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Herve?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Herve 17,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,1% bestaat al 50 jaar of langer en 27,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Herve hebben geen NACEBEL-code?

254 van de 1.740 rechtspersonen in Herve (14,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Herve hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Herve hebben 760 van de 3.048 vestigingen (24,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Herve hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Herve hebben 17 van de 3.048 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Herve? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen