Bedrijven in de gemeente Huy: cijfers uit de KBO

In de gemeente Huy, in de provincie Luik, zijn 1.644 rechtspersonen en 3.016 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,9 jaar oud, en 28,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 561 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 9 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Huy heet in het andere landsdeel ook Hoei.

De cijfers van alle 2 postcodes van Huy zijn hier samengeteld.

1.644

rechtspersonen met maatschappelijk adres

3.016

vestigingen

20,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

402 (28,4%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

561 (18,6%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

9 (0,3%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Huy op de kaart van de provincie Luik

Huy staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Huy te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Huy

Huy heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Huy
4500 Ben-Ahin1.64320,9 jaar28,4%18,6%0,3%
5200 Huy143,2 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Huy?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1895.

  1. Jonger dan 1 jaar4,4% · 73
  2. 1 tot 5 jaar17,3% · 285
  3. 5 tot 10 jaar15,9% · 262
  4. 10 tot 20 jaar22,8% · 374
  5. 20 tot 50 jaar30,5% · 501
  6. 50 jaar of ouder9,0% · 148

Welke rechtsvormen zijn er in Huy?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV24,1% · 707
  2. BVBA2,4% · 71
  3. NV2,2% · 65
  4. vzw10,5% · 307
  5. VME7,6% · 222
  6. Coöperatieve vennootschap1,1% · 33
  7. Commanditaire vennootschap1,1% · 32
  8. VOF0,5% · 15
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,7% · 20
  10. BTW-eenheid0,3% · 8
  11. Stichting0,3% · 8
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,8% · 54
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)47,4% · 1.391

Huy vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Huy vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Huy20,9 jaar28,4%18,6%0,3%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Huy

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Huy?

In Huy staan 1.644 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.016 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Huy?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Huy 20,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 9,0% bestaat al 50 jaar of langer en 21,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Huy hebben geen NACEBEL-code?

402 van de 1.414 rechtspersonen in Huy (28,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Huy hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Huy hebben 561 van de 3.016 vestigingen (18,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Huy hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Huy hebben 9 van de 3.016 vestigingen (0,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Huy? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen