Bedrijven in de gemeente Jalhay: cijfers uit de KBO

In de gemeente Jalhay, in de provincie Luik, zijn 819 rechtspersonen en 1.416 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,4 jaar oud, en 12,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 397 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 13 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Jalhay zijn hier samengeteld.

819

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.416

vestigingen

15,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

96 (12,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

397 (28,0%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

13 (0,9%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Jalhay op de kaart van de provincie Luik

Jalhay staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Jalhay te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Jalhay

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Jalhay
4845 Sart81915,4 jaar12,5%28,0%0,9%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Jalhay?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1917.

  1. Jonger dan 1 jaar5,9% · 48
  2. 1 tot 5 jaar23,3% · 191
  3. 5 tot 10 jaar19,9% · 163
  4. 10 tot 20 jaar23,3% · 191
  5. 20 tot 50 jaar23,7% · 194
  6. 50 jaar of ouder3,9% · 32

Welke rechtsvormen zijn er in Jalhay?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV31,3% · 482
  2. BVBA2,5% · 38
  3. NV2,2% · 34
  4. vzw6,2% · 96
  5. VME2,6% · 40
  6. Coöperatieve vennootschap0,5% · 8
  7. Commanditaire vennootschap2,2% · 34
  8. VOF0,7% · 11
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,8% · 28
  10. BTW-eenheid0,7% · 11
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 6
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)48,8% · 751

Jalhay vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Jalhay vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Jalhay15,4 jaar12,5%28,0%0,9%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Jalhay

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Jalhay?

In Jalhay staan 819 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.416 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Jalhay?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Jalhay 15,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,9% bestaat al 50 jaar of langer en 29,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Jalhay hebben geen NACEBEL-code?

96 van de 768 rechtspersonen in Jalhay (12,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Jalhay hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Jalhay hebben 397 van de 1.416 vestigingen (28,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Jalhay hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Jalhay hebben 13 van de 1.416 vestigingen (0,9%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Jalhay? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen