Bedrijven in de gemeente Juprelle: cijfers uit de KBO

In de gemeente Juprelle, in de provincie Luik, zijn 711 rechtspersonen en 1.252 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,7 jaar oud, en 13,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 294 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 5 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 6 postcodes van Juprelle zijn hier samengeteld.

711

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.252

vestigingen

14,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

84 (13,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

294 (23,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

5 (0,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Juprelle op de kaart van de provincie Luik

Juprelle staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Juprelle te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Juprelle

Juprelle heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Juprelle
4450 Villers-Saint-Siméon32514,7 jaar13,2%20,3%0,2%
4451 Voroux-lez-Liers7316,1 jaar13,6%25,6%0,8%
4452 Wihogne14314,8 jaar11,7%26,2%0,5%
4453 Villers-Saint-Siméon4212,7 jaar19,5%24,6%1,4%
4458 Fexhe-Slins12714,2 jaar11,3%27,3%0,4%
4462 Juprelle160,4 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Juprelle?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1932.

  1. Jonger dan 1 jaar8,2% · 58
  2. 1 tot 5 jaar22,2% · 158
  3. 5 tot 10 jaar19,1% · 136
  4. 10 tot 20 jaar25,3% · 180
  5. 20 tot 50 jaar21,2% · 151
  6. 50 jaar of ouder3,9% · 28

Welke rechtsvormen zijn er in Juprelle?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV28,3% · 395
  2. BVBA2,6% · 36
  3. NV1,7% · 24
  4. vzw5,0% · 70
  5. VME4,9% · 68
  6. Coöperatieve vennootschap0,6% · 8
  7. Commanditaire vennootschap1,8% · 25
  8. VOF1,0% · 14
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,1% · 16
  10. BTW-eenheid0,3% · 4
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,9% · 13
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)51,6% · 720

Juprelle vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Juprelle vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Juprelle14,7 jaar13,1%23,5%0,4%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Juprelle

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Juprelle?

In Juprelle staan 711 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.252 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Juprelle?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Juprelle 14,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,9% bestaat al 50 jaar of langer en 30,4% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Juprelle hebben geen NACEBEL-code?

84 van de 639 rechtspersonen in Juprelle (13,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Juprelle hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Juprelle hebben 294 van de 1.252 vestigingen (23,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Juprelle hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Juprelle hebben 5 van de 1.252 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Juprelle? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen