Bedrijven in de gemeente Lierneux: cijfers uit de KBO
In de gemeente Lierneux, in de provincie Luik, zijn 232 rechtspersonen en 603 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 22,0 jaar oud, en 24,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 177 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 5 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Lierneux zijn hier samengeteld.
232
rechtspersonen met maatschappelijk adres
603
vestigingen
22,0 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
56 (24,7%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
177 (29,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
5 (0,8%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Lierneux op de kaart van de provincie Luik
Lierneux staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Lierneux te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Lierneux
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4990 Lierneux | 232 | 22,0 jaar | 24,7% | 29,4% | 0,8% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Lierneux?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1936.
- Jonger dan 1 jaar4,3% · 10
- 1 tot 5 jaar19,4% · 45
- 5 tot 10 jaar12,1% · 28
- 10 tot 20 jaar23,3% · 54
- 20 tot 50 jaar28,9% · 67
- 50 jaar of ouder12,1% · 28
Welke rechtsvormen zijn er in Lierneux?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV19,0% · 114
- BVBA1,0% · 6
- NV1,2% · 7
- vzw8,3% · 50
- VME0,5% · 3
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 2
- Commanditaire vennootschap1,2% · 7
- VOF0,8% · 5
- Buitenlandse entiteit0,2% · 1
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,3% · 14
- BTW-eenheid0,2% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,7% · 16
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)62,4% · 375
Lierneux vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Lierneux | 22,0 jaar | 24,7% | 29,4% | 0,8% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Lierneux
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Lierneux?
In Lierneux staan 232 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 603 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Lierneux?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Lierneux 22,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 12,1% bestaat al 50 jaar of langer en 23,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Lierneux hebben geen NACEBEL-code?
56 van de 227 rechtspersonen in Lierneux (24,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lierneux hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Lierneux hebben 177 van de 603 vestigingen (29,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lierneux hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Lierneux hebben 5 van de 603 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Lierneux? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie