Bedrijven in de gemeente Lincent: cijfers uit de KBO
In de gemeente Lincent, in de provincie Luik, zijn 159 rechtspersonen en 342 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,6 jaar oud, en 18,0% heeft geen NACEBEL-code. Bij 89 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 4 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Lincent heet in het andere landsdeel ook Lijsem.
De cijfers van alle postcodes van Lincent zijn hier samengeteld.
159
rechtspersonen met maatschappelijk adres
342
vestigingen
16,6 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
27 (18,0%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
89 (26,0%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
4 (1,2%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Lincent op de kaart van de provincie Luik
Lincent staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Lincent te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Lincent
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4287 Lincent | 159 | 16,6 jaar | 18,0% | 26,0% | 1,2% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Lincent?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1968.
- Jonger dan 1 jaar4,4% · 7
- 1 tot 5 jaar23,9% · 38
- 5 tot 10 jaar15,7% · 25
- 10 tot 20 jaar26,4% · 42
- 20 tot 50 jaar25,2% · 40
- 50 jaar of ouder4,4% · 7
Welke rechtsvormen zijn er in Lincent?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV20,8% · 75
- BVBA4,2% · 15
- NV1,7% · 6
- vzw6,1% · 22
- VME2,5% · 9
- Coöperatieve vennootschap0,6% · 2
- Commanditaire vennootschap1,9% · 7
- VOF0,8% · 3
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,8% · 10
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,7% · 6
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)57,1% · 206
Lincent vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Lincent | 16,6 jaar | 18,0% | 26,0% | 1,2% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Lincent
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Lincent?
In Lincent staan 159 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 342 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Lincent?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Lincent 16,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,4% bestaat al 50 jaar of langer en 28,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Lincent hebben geen NACEBEL-code?
27 van de 150 rechtspersonen in Lincent (18,0%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lincent hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Lincent hebben 89 van de 342 vestigingen (26,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lincent hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Lincent hebben 4 van de 342 vestigingen (1,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Lincent? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie