Bedrijven in de gemeente Modave: cijfers uit de KBO

In de gemeente Modave, in de provincie Luik, zijn 362 rechtspersonen en 630 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,1 jaar oud, en 16,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 144 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 3 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Modave zijn hier samengeteld.

362

rechtspersonen met maatschappelijk adres

630

vestigingen

16,1 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

59 (16,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

144 (22,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

3 (0,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Modave op de kaart van de provincie Luik

Modave staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Modave te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Modave

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Modave
4577 Vierset-Barse36216,1 jaar16,9%22,9%0,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Modave?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1929.

  1. Jonger dan 1 jaar5,8% · 21
  2. 1 tot 5 jaar25,5% · 92
  3. 5 tot 10 jaar21,6% · 78
  4. 10 tot 20 jaar19,1% · 69
  5. 20 tot 50 jaar22,2% · 80
  6. 50 jaar of ouder5,8% · 21

Welke rechtsvormen zijn er in Modave?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV26,6% · 181
  2. BVBA1,8% · 12
  3. NV1,9% · 13
  4. vzw7,8% · 53
  5. VME1,6% · 11
  6. Coöperatieve vennootschap0,4% · 3
  7. Commanditaire vennootschap0,6% · 4
  8. VOF1,3% · 9
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid7,0% · 48
  10. BTW-eenheid0,3% · 2
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,6% · 11
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)48,9% · 333

Modave vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Modave vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Modave16,1 jaar16,9%22,9%0,5%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Modave

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Modave?

In Modave staan 362 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 630 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Modave?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Modave 16,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,8% bestaat al 50 jaar of langer en 31,3% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Modave hebben geen NACEBEL-code?

59 van de 349 rechtspersonen in Modave (16,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Modave hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Modave hebben 144 van de 630 vestigingen (22,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Modave hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Modave hebben 3 van de 630 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Modave? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen