Bedrijven in de gemeente Neupré: cijfers uit de KBO

In de gemeente Neupré, in de provincie Luik, zijn 966 rechtspersonen en 1.574 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,7 jaar oud, en 15,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 312 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 7 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Neupré zijn hier samengeteld.

966

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.574

vestigingen

14,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

143 (15,4%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

312 (19,8%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

7 (0,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Neupré op de kaart van de provincie Luik

Neupré staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Neupré te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Neupré

Neupré heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Neupré
4120 Rotheux-Rimière27417,0 jaar20,2%18,9%0,6%
4121 Neuville-en-Condroz45013,9 jaar14,4%19,6%0,3%
4122 Plainevaux24213,6 jaar12,2%21,6%0,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Neupré?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1923.

  1. Jonger dan 1 jaar6,0% · 58
  2. 1 tot 5 jaar21,5% · 208
  3. 5 tot 10 jaar21,3% · 206
  4. 10 tot 20 jaar24,9% · 241
  5. 20 tot 50 jaar23,5% · 227
  6. 50 jaar of ouder2,7% · 26

Welke rechtsvormen zijn er in Neupré?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV35,7% · 596
  2. BVBA2,3% · 38
  3. NV3,4% · 56
  4. vzw6,2% · 104
  5. VME1,9% · 31
  6. Coöperatieve vennootschap1,2% · 20
  7. Commanditaire vennootschap1,9% · 31
  8. VOF0,5% · 9
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,5% · 25
  10. BTW-eenheid0,5% · 9
  11. Stichting0,1% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 8
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)44,3% · 740

Neupré vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Neupré vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Neupré14,7 jaar15,4%19,8%0,4%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Neupré

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Neupré?

In Neupré staan 966 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.574 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Neupré?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Neupré 14,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,7% bestaat al 50 jaar of langer en 27,5% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Neupré hebben geen NACEBEL-code?

143 van de 926 rechtspersonen in Neupré (15,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Neupré hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Neupré hebben 312 van de 1.574 vestigingen (19,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Neupré hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Neupré hebben 7 van de 1.574 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Neupré? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen