Bedrijven in de gemeente Pepinster: cijfers uit de KBO

In de gemeente Pepinster, in de provincie Luik, zijn 512 rechtspersonen en 1.100 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,4 jaar oud, en 22,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 290 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 6 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Pepinster zijn hier samengeteld.

512

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.100

vestigingen

18,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

107 (22,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

290 (26,4%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

6 (0,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Pepinster op de kaart van de provincie Luik

Pepinster staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Pepinster te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Pepinster

Pepinster heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Pepinster
4860 Pepinster45819,0 jaar23,3%26,8%0,6%
4861 Soiron5413,6 jaar13,0%23,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Pepinster?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1923.

  1. Jonger dan 1 jaar5,3% · 27
  2. 1 tot 5 jaar21,9% · 112
  3. 5 tot 10 jaar17,2% · 88
  4. 10 tot 20 jaar24,2% · 124
  5. 20 tot 50 jaar21,5% · 110
  6. 50 jaar of ouder10,0% · 51

Welke rechtsvormen zijn er in Pepinster?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV24,7% · 279
  2. BVBA1,6% · 18
  3. NV1,6% · 18
  4. vzw7,8% · 88
  5. VME2,2% · 25
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 2
  7. Commanditaire vennootschap1,5% · 17
  8. VOF0,6% · 7
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 10
  10. BTW-eenheid0,2% · 2
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,1% · 12
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)57,5% · 649

Pepinster vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Pepinster vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Pepinster18,4 jaar22,1%26,4%0,5%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Pepinster

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Pepinster?

In Pepinster staan 512 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.100 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Pepinster?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Pepinster 18,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 10,0% bestaat al 50 jaar of langer en 27,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Pepinster hebben geen NACEBEL-code?

107 van de 484 rechtspersonen in Pepinster (22,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Pepinster hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Pepinster hebben 290 van de 1.100 vestigingen (26,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Pepinster hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Pepinster hebben 6 van de 1.100 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Pepinster? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen