Bedrijven in de gemeente Plombières: cijfers uit de KBO

In de gemeente Plombières, in de provincie Luik, zijn 561 rechtspersonen en 1.133 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,0 jaar oud, en 18,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 276 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 14 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Plombières zijn hier samengeteld.

561

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.133

vestigingen

18,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

100 (18,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

276 (24,4%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

14 (1,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Plombières op de kaart van de provincie Luik

Plombières staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Plombières te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Plombières

Plombières heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Plombières
4850 Montzen29317,3 jaar18,4%24,6%1,3%
4851 Gemmenich14718,5 jaar20,6%21,2%0,9%
4852 Hombourg12119,0 jaar17,6%27,9%1,6%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Plombières?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1874.

  1. Jonger dan 1 jaar5,7% · 32
  2. 1 tot 5 jaar23,0% · 129
  3. 5 tot 10 jaar15,3% · 86
  4. 10 tot 20 jaar22,3% · 125
  5. 20 tot 50 jaar28,0% · 157
  6. 50 jaar of ouder5,7% · 32

Welke rechtsvormen zijn er in Plombières?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV25,0% · 295
  2. BVBA2,6% · 31
  3. NV2,2% · 26
  4. vzw8,0% · 95
  5. VME2,1% · 25
  6. Coöperatieve vennootschap0,5% · 6
  7. Commanditaire vennootschap2,0% · 24
  8. VOF0,8% · 10
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 15
  10. BTW-eenheid0,3% · 3
  11. Stichting0,2% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 10
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)54,1% · 640

Plombières vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Plombières vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Plombières18,0 jaar18,8%24,4%1,2%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Plombières

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Plombières?

In Plombières staan 561 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.133 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Plombières?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Plombières 18,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,7% bestaat al 50 jaar of langer en 28,7% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Plombières hebben geen NACEBEL-code?

100 van de 532 rechtspersonen in Plombières (18,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Plombières hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Plombières hebben 276 van de 1.133 vestigingen (24,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Plombières hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Plombières hebben 14 van de 1.133 vestigingen (1,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Plombières? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen