Bedrijven in de gemeente Raeren: cijfers uit de KBO
In de gemeente Raeren, in de provincie Luik, zijn 499 rechtspersonen en 1.050 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,0 jaar oud, en 23,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 198 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 22 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van Raeren zijn hier samengeteld.
499
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.050
vestigingen
20,0 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
108 (23,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
198 (18,9%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
22 (2,1%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Raeren op de kaart van de provincie Luik
Raeren staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Raeren te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Raeren
Raeren heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4730 Raeren | 317 | 20,7 jaar | 26,5% | 17,9% | 1,9% |
|---|---|---|---|---|---|
| 4731 Raeren | 182 | 18,7 jaar | 17,5% | 20,6% | 2,5% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Raeren?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1924.
- Jonger dan 1 jaar6,0% · 30
- 1 tot 5 jaar15,3% · 76
- 5 tot 10 jaar17,9% · 89
- 10 tot 20 jaar19,3% · 96
- 20 tot 50 jaar36,5% · 182
- 50 jaar of ouder5,0% · 25
Welke rechtsvormen zijn er in Raeren?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV21,4% · 225
- BVBA1,9% · 20
- NV4,9% · 52
- vzw9,2% · 97
- VME2,7% · 28
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 2
- Commanditaire vennootschap0,6% · 6
- VOF0,1% · 1
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,5% · 26
- BTW-eenheid0,7% · 7
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,9% · 9
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)54,9% · 578
Raeren vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Raeren | 20,0 jaar | 23,3% | 18,9% | 2,1% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Raeren
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Raeren?
In Raeren staan 499 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.050 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Raeren?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Raeren 20,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,0% bestaat al 50 jaar of langer en 21,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Raeren hebben geen NACEBEL-code?
108 van de 464 rechtspersonen in Raeren (23,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Raeren hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Raeren hebben 198 van de 1.050 vestigingen (18,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Raeren hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Raeren hebben 22 van de 1.050 vestigingen (2,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Raeren? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie