Bedrijven in de gemeente Remicourt: cijfers uit de KBO
In de gemeente Remicourt, in de provincie Luik, zijn 389 rechtspersonen en 749 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,2 jaar oud, en 14,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 171 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 5 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van Remicourt zijn hier samengeteld.
389
rechtspersonen met maatschappelijk adres
749
vestigingen
15,2 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
52 (14,7%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
171 (22,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
5 (0,7%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Remicourt op de kaart van de provincie Luik
Remicourt staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Remicourt te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Remicourt
Remicourt heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4350 Lamine | 328 | 15,9 jaar | 15,6% | 22,1% | 0,8% |
|---|---|---|---|---|---|
| 4351 Hodeige | 61 | 11,5 jaar | 10,3% | 25,9% | 0,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Remicourt?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1923.
- Jonger dan 1 jaar6,2% · 24
- 1 tot 5 jaar26,2% · 102
- 5 tot 10 jaar18,3% · 71
- 10 tot 20 jaar22,9% · 89
- 20 tot 50 jaar23,1% · 90
- 50 jaar of ouder3,3% · 13
Welke rechtsvormen zijn er in Remicourt?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV25,5% · 211
- BVBA1,7% · 14
- NV1,7% · 14
- vzw5,4% · 45
- VME3,6% · 30
- Coöperatieve vennootschap0,8% · 7
- Commanditaire vennootschap1,0% · 8
- VOF1,2% · 10
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 16
- BTW-eenheid0,7% · 6
- Stichting0,2% · 2
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,0% · 8
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)55,1% · 456
Remicourt vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Remicourt | 15,2 jaar | 14,7% | 22,8% | 0,7% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Remicourt
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Remicourt?
In Remicourt staan 389 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 749 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Remicourt?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Remicourt 15,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,3% bestaat al 50 jaar of langer en 32,4% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Remicourt hebben geen NACEBEL-code?
52 van de 353 rechtspersonen in Remicourt (14,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Remicourt hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Remicourt hebben 171 van de 749 vestigingen (22,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Remicourt hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Remicourt hebben 5 van de 749 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Remicourt? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie