Bedrijven in de gemeente Saint-Georges-sur-Meuse: cijfers uit de KBO
In de gemeente Saint-Georges-sur-Meuse, in de provincie Luik, zijn 480 rechtspersonen en 937 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,1 jaar oud, en 21,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 214 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 6 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Saint-Georges-sur-Meuse zijn hier samengeteld.
480
rechtspersonen met maatschappelijk adres
937
vestigingen
16,1 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
99 (21,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
214 (22,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
6 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Saint-Georges-sur-Meuse op de kaart van de provincie Luik
Saint-Georges-sur-Meuse staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Saint-Georges-sur-Meuse te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Saint-Georges-sur-Meuse
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4470 Saint-Georges-sur-Meuse | 480 | 16,1 jaar | 21,9% | 22,8% | 0,6% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Saint-Georges-sur-Meuse?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1907.
- Jonger dan 1 jaar7,3% · 35
- 1 tot 5 jaar24,2% · 116
- 5 tot 10 jaar16,5% · 79
- 10 tot 20 jaar25,2% · 121
- 20 tot 50 jaar21,9% · 105
- 50 jaar of ouder5,0% · 24
Welke rechtsvormen zijn er in Saint-Georges-sur-Meuse?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV26,4% · 241
- BVBA2,4% · 22
- NV1,5% · 14
- vzw9,5% · 87
- VME2,5% · 23
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 3
- Commanditaire vennootschap2,1% · 19
- VOF0,9% · 8
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 15
- BTW-eenheid0,5% · 5
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,3% · 12
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)50,8% · 464
Saint-Georges-sur-Meuse vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Saint-Georges-sur-Meuse | 16,1 jaar | 21,9% | 22,8% | 0,6% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Saint-Georges-sur-Meuse
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Saint-Georges-sur-Meuse?
In Saint-Georges-sur-Meuse staan 480 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 937 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Saint-Georges-sur-Meuse?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Saint-Georges-sur-Meuse 16,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,0% bestaat al 50 jaar of langer en 31,5% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Saint-Georges-sur-Meuse hebben geen NACEBEL-code?
99 van de 452 rechtspersonen in Saint-Georges-sur-Meuse (21,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Saint-Georges-sur-Meuse hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Saint-Georges-sur-Meuse hebben 214 van de 937 vestigingen (22,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Saint-Georges-sur-Meuse hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Saint-Georges-sur-Meuse hebben 6 van de 937 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Saint-Georges-sur-Meuse? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie