Bedrijven in de gemeente Saint-Nicolas: cijfers uit de KBO

In de gemeente Saint-Nicolas, in de provincie Luik, zijn 778 rechtspersonen en 1.705 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,7 jaar oud, en 23,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 307 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 4 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Saint-Nicolas zijn hier samengeteld.

778

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.705

vestigingen

16,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

160 (23,4%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

307 (18,0%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

4 (0,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Saint-Nicolas op de kaart van de provincie Luik

Saint-Nicolas staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Saint-Nicolas te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Saint-Nicolas

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Saint-Nicolas
4420 Saint-Nicolas77816,7 jaar23,4%18,0%0,2%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Saint-Nicolas?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1914.

  1. Jonger dan 1 jaar8,4% · 65
  2. 1 tot 5 jaar22,9% · 178
  3. 5 tot 10 jaar15,4% · 120
  4. 10 tot 20 jaar25,6% · 199
  5. 20 tot 50 jaar21,9% · 170
  6. 50 jaar of ouder5,9% · 46

Welke rechtsvormen zijn er in Saint-Nicolas?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV17,9% · 314
  2. BVBA1,9% · 34
  3. NV1,4% · 25
  4. vzw7,9% · 139
  5. VME5,3% · 93
  6. Coöperatieve vennootschap1,4% · 25
  7. Commanditaire vennootschap1,7% · 29
  8. VOF1,1% · 19
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 18
  10. BTW-eenheid0,1% · 2
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 14
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)59,4% · 1.041

Saint-Nicolas vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Saint-Nicolas vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Saint-Nicolas16,7 jaar23,4%18,0%0,2%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Saint-Nicolas

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Saint-Nicolas?

In Saint-Nicolas staan 778 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.705 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Saint-Nicolas?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Saint-Nicolas 16,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,9% bestaat al 50 jaar of langer en 31,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Saint-Nicolas hebben geen NACEBEL-code?

160 van de 683 rechtspersonen in Saint-Nicolas (23,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Saint-Nicolas hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Saint-Nicolas hebben 307 van de 1.705 vestigingen (18,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Saint-Nicolas hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Saint-Nicolas hebben 4 van de 1.705 vestigingen (0,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Saint-Nicolas? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen