Bedrijven in de gemeente Sint-Niklaas: cijfers uit de KBO

In de gemeente Sint-Niklaas, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 6.439 rechtspersonen en 10.165 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,4 jaar oud, en 12,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 2.651 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 183 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Sint-Niklaas heet in het andere landsdeel ook Saint-Nicolas.

De cijfers van alle 3 postcodes van Sint-Niklaas zijn hier samengeteld.

6.439

rechtspersonen met maatschappelijk adres

10.165

vestigingen

17,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

720 (12,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

2.651 (26,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

183 (1,8%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Sint-Niklaas op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen

Sint-Niklaas staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Sint-Niklaas te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Sint-Niklaas

Sint-Niklaas heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Sint-Niklaas
9100 Sint-Niklaas5.02017,9 jaar13,7%24,9%1,6%
9111 Belsele96015,7 jaar9,2%29,2%2,5%
9112 Sinaai45914,8 jaar7,8%32,7%2,2%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Sint-Niklaas?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1892.

  1. Jonger dan 1 jaar5,3% · 341
  2. 1 tot 5 jaar20,7% · 1.336
  3. 5 tot 10 jaar18,8% · 1.212
  4. 10 tot 20 jaar21,3% · 1.371
  5. 20 tot 50 jaar29,3% · 1.884
  6. 50 jaar of ouder4,6% · 295

Welke rechtsvormen zijn er in Sint-Niklaas?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV32,3% · 3.258
  2. BVBA2,1% · 217
  3. NV3,9% · 394
  4. vzw6,5% · 655
  5. VME6,2% · 623
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 27
  7. Commanditaire vennootschap4,6% · 466
  8. VOF2,1% · 211
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,7% · 171
  10. BTW-eenheid0,7% · 71
  11. Stichting0,2% · 18
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 56
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)38,9% · 3.929

Sint-Niklaas vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België

Sint-Niklaas vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Sint-Niklaas17,4 jaar12,5%26,1%1,8%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Sint-Niklaas

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Sint-Niklaas?

In Sint-Niklaas staan 6.439 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 10.165 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Sint-Niklaas?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Sint-Niklaas 17,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,6% bestaat al 50 jaar of langer en 26,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Sint-Niklaas hebben geen NACEBEL-code?

720 van de 5.745 rechtspersonen in Sint-Niklaas (12,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Sint-Niklaas hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Sint-Niklaas hebben 2.651 van de 10.165 vestigingen (26,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Sint-Niklaas hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Sint-Niklaas hebben 183 van de 10.165 vestigingen (1,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Sint-Niklaas? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Meer statistieken

Begrippen