Bedrijven in de gemeente Sint-Niklaas: cijfers uit de KBO
In de gemeente Sint-Niklaas, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 6.439 rechtspersonen en 10.165 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,4 jaar oud, en 12,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 2.651 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 183 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Sint-Niklaas heet in het andere landsdeel ook Saint-Nicolas.
De cijfers van alle 3 postcodes van Sint-Niklaas zijn hier samengeteld.
6.439
rechtspersonen met maatschappelijk adres
10.165
vestigingen
17,4 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
720 (12,5%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
2.651 (26,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
183 (1,8%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Sint-Niklaas op de kaart van de provincie Oost-Vlaanderen
Sint-Niklaas staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Sint-Niklaas te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,5–30,1
- 30,1–31,4
- 31,4–32,6
- 32,6–33,9
- 33,9–38,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Sint-Niklaas
Sint-Niklaas heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 9100 Sint-Niklaas | 5.020 | 17,9 jaar | 13,7% | 24,9% | 1,6% |
|---|---|---|---|---|---|
| 9111 Belsele | 960 | 15,7 jaar | 9,2% | 29,2% | 2,5% |
| 9112 Sinaai | 459 | 14,8 jaar | 7,8% | 32,7% | 2,2% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Sint-Niklaas?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1892.
- Jonger dan 1 jaar5,3% · 341
- 1 tot 5 jaar20,7% · 1.336
- 5 tot 10 jaar18,8% · 1.212
- 10 tot 20 jaar21,3% · 1.371
- 20 tot 50 jaar29,3% · 1.884
- 50 jaar of ouder4,6% · 295
Welke rechtsvormen zijn er in Sint-Niklaas?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV32,3% · 3.258
- BVBA2,1% · 217
- NV3,9% · 394
- vzw6,5% · 655
- VME6,2% · 623
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 27
- Commanditaire vennootschap4,6% · 466
- VOF2,1% · 211
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,7% · 171
- BTW-eenheid0,7% · 71
- Stichting0,2% · 18
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 56
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)38,9% · 3.929
Sint-Niklaas vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Sint-Niklaas | 17,4 jaar | 12,5% | 26,1% | 1,8% |
| Provincie Oost-Vlaanderen | 16,0 jaar | 10,8% | 30,2% | 1,7% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Sint-Niklaas
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Sint-Niklaas?
In Sint-Niklaas staan 6.439 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 10.165 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Sint-Niklaas?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Sint-Niklaas 17,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,6% bestaat al 50 jaar of langer en 26,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Sint-Niklaas hebben geen NACEBEL-code?
720 van de 5.745 rechtspersonen in Sint-Niklaas (12,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Sint-Niklaas hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Sint-Niklaas hebben 2.651 van de 10.165 vestigingen (26,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Sint-Niklaas hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Sint-Niklaas hebben 183 van de 10.165 vestigingen (1,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Sint-Niklaas? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie