Bedrijven in de gemeente Soumagne: cijfers uit de KBO
In de gemeente Soumagne, in de provincie Luik, zijn 1.102 rechtspersonen en 2.115 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,8 jaar oud, en 16,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 529 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 14 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 4 postcodes van Soumagne zijn hier samengeteld.
1.102
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.115
vestigingen
15,8 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
164 (16,1%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
529 (25,0%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
14 (0,7%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Soumagne op de kaart van de provincie Luik
Soumagne staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Soumagne te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Soumagne
Soumagne heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4630 Soumagne / Évegnée-Tignée | 771 | 15,8 jaar | 17,1% | 24,3% | 0,5% |
|---|---|---|---|---|---|
| 4631 Évegnée-Tignée | 52 | 15,6 jaar | 18,8% | 30,1% | 0,0% |
| 4632 Cerexhe-Heuseux | 110 | 16,7 jaar | 11,7% | 23,3% | 1,6% |
| 4633 Melen | 169 | 15,1 jaar | 13,5% | 27,7% | 1,2% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Soumagne?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1842.
- Jonger dan 1 jaar7,4% · 82
- 1 tot 5 jaar23,4% · 258
- 5 tot 10 jaar18,1% · 200
- 10 tot 20 jaar21,2% · 234
- 20 tot 50 jaar25,9% · 285
- 50 jaar of ouder3,9% · 43
Welke rechtsvormen zijn er in Soumagne?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV27,1% · 599
- BVBA2,1% · 47
- NV3,1% · 68
- vzw6,2% · 138
- VME3,2% · 71
- Coöperatieve vennootschap0,9% · 19
- Commanditaire vennootschap2,0% · 44
- VOF0,6% · 14
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 21
- BTW-eenheid0,5% · 12
- Stichting0,0% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 17
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,4% · 1.159
Soumagne vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Soumagne | 15,8 jaar | 16,1% | 25,0% | 0,7% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Soumagne
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Soumagne?
In Soumagne staan 1.102 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.115 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Soumagne?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Soumagne 15,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,9% bestaat al 50 jaar of langer en 30,9% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Soumagne hebben geen NACEBEL-code?
164 van de 1.019 rechtspersonen in Soumagne (16,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Soumagne hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Soumagne hebben 529 van de 2.115 vestigingen (25,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Soumagne hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Soumagne hebben 14 van de 2.115 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Soumagne? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie