Bedrijven in de gemeente Stavelot: cijfers uit de KBO

In de gemeente Stavelot, in de provincie Luik, zijn 636 rechtspersonen en 1.156 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 21,1 jaar oud, en 23,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 304 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 8 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Stavelot zijn hier samengeteld.

636

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.156

vestigingen

21,1 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

143 (23,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

304 (26,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

8 (0,7%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Stavelot op de kaart van de provincie Luik

Stavelot staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Stavelot te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Stavelot

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Stavelot
4970 Stavelot63621,1 jaar23,8%26,3%0,7%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Stavelot?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1896.

  1. Jonger dan 1 jaar4,6% · 29
  2. 1 tot 5 jaar18,2% · 116
  3. 5 tot 10 jaar17,1% · 109
  4. 10 tot 20 jaar20,6% · 131
  5. 20 tot 50 jaar29,7% · 189
  6. 50 jaar of ouder9,7% · 62

Welke rechtsvormen zijn er in Stavelot?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV24,6% · 289
  2. BVBA2,6% · 31
  3. NV2,8% · 33
  4. vzw12,7% · 149
  5. VME2,5% · 29
  6. Coöperatieve vennootschap0,8% · 10
  7. Commanditaire vennootschap1,2% · 14
  8. VOF0,7% · 8
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,2% · 26
  10. BTW-eenheid0,4% · 5
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,0% · 12
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)48,4% · 570

Stavelot vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Stavelot vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Stavelot21,1 jaar23,8%26,3%0,7%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Stavelot

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Stavelot?

In Stavelot staan 636 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.156 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Stavelot?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Stavelot 21,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 9,7% bestaat al 50 jaar of langer en 22,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Stavelot hebben geen NACEBEL-code?

143 van de 602 rechtspersonen in Stavelot (23,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Stavelot hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Stavelot hebben 304 van de 1.156 vestigingen (26,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Stavelot hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Stavelot hebben 8 van de 1.156 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Stavelot? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen