Bedrijven in de gemeente Stoumont: cijfers uit de KBO
In de gemeente Stoumont, in de provincie Luik, zijn 263 rechtspersonen en 551 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,4 jaar oud, en 25,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 142 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 4 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Stoumont zijn hier samengeteld.
263
rechtspersonen met maatschappelijk adres
551
vestigingen
20,4 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
66 (25,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
142 (25,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
4 (0,7%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Stoumont op de kaart van de provincie Luik
Stoumont staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Stoumont te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Stoumont
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4987 Stoumont | 263 | 20,4 jaar | 25,3% | 25,8% | 0,7% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Stoumont?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1925.
- Jonger dan 1 jaar5,3% · 14
- 1 tot 5 jaar17,5% · 46
- 5 tot 10 jaar18,3% · 48
- 10 tot 20 jaar19,0% · 50
- 20 tot 50 jaar31,9% · 84
- 50 jaar of ouder8,0% · 21
Welke rechtsvormen zijn er in Stoumont?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV24,0% · 140
- BVBA1,9% · 11
- NV1,2% · 7
- vzw11,0% · 64
- VME0,2% · 1
- Coöperatieve vennootschap0,5% · 3
- Commanditaire vennootschap1,0% · 6
- VOF0,3% · 2
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,2% · 7
- BTW-eenheid0,2% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,7% · 10
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)56,8% · 332
Stoumont vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Stoumont | 20,4 jaar | 25,3% | 25,8% | 0,7% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Stoumont
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Stoumont?
In Stoumont staan 263 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 551 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Stoumont?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Stoumont 20,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 8,0% bestaat al 50 jaar of langer en 22,8% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Stoumont hebben geen NACEBEL-code?
66 van de 261 rechtspersonen in Stoumont (25,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Stoumont hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Stoumont hebben 142 van de 551 vestigingen (25,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Stoumont hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Stoumont hebben 4 van de 551 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Stoumont? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie