Bedrijven in de gemeente Theux: cijfers uit de KBO

In de gemeente Theux, in de provincie Luik, zijn 1.078 rechtspersonen en 1.950 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,8 jaar oud, en 15,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 562 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 16 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Theux zijn hier samengeteld.

1.078

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.950

vestigingen

16,8 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

161 (15,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

562 (28,8%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

16 (0,8%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Theux op de kaart van de provincie Luik

Theux staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Theux te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Theux

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Theux
4910 La Reid1.07816,8 jaar15,5%28,8%0,8%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Theux?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1926.

  1. Jonger dan 1 jaar6,8% · 73
  2. 1 tot 5 jaar21,6% · 233
  3. 5 tot 10 jaar19,2% · 207
  4. 10 tot 20 jaar22,1% · 238
  5. 20 tot 50 jaar23,8% · 257
  6. 50 jaar of ouder6,5% · 70

Welke rechtsvormen zijn er in Theux?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV29,4% · 599
  2. BVBA2,7% · 55
  3. NV3,2% · 65
  4. vzw7,3% · 149
  5. VME1,6% · 32
  6. Coöperatieve vennootschap0,5% · 11
  7. Commanditaire vennootschap1,9% · 39
  8. VOF1,0% · 21
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,4% · 29
  10. BTW-eenheid0,3% · 6
  11. Stichting0,0% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 14
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)49,9% · 1.018

Theux vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Theux vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Theux16,8 jaar15,5%28,8%0,8%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Theux

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Theux?

In Theux staan 1.078 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.950 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Theux?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Theux 16,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,5% bestaat al 50 jaar of langer en 28,4% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Theux hebben geen NACEBEL-code?

161 van de 1.040 rechtspersonen in Theux (15,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Theux hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Theux hebben 562 van de 1.950 vestigingen (28,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Theux hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Theux hebben 16 van de 1.950 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Theux? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen