Bedrijven in de gemeente Verlaine: cijfers uit de KBO
In de gemeente Verlaine, in de provincie Luik, zijn 404 rechtspersonen en 761 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,6 jaar oud, en 12,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 180 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 4 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Verlaine zijn hier samengeteld.
404
rechtspersonen met maatschappelijk adres
761
vestigingen
14,6 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
49 (12,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
180 (23,7%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
4 (0,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Verlaine op de kaart van de provincie Luik
Verlaine staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Verlaine te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Verlaine
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4537 Verlaine | 404 | 14,6 jaar | 12,3% | 23,7% | 0,5% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Verlaine?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1914.
- Jonger dan 1 jaar7,9% · 32
- 1 tot 5 jaar24,8% · 100
- 5 tot 10 jaar18,3% · 74
- 10 tot 20 jaar22,8% · 92
- 20 tot 50 jaar23,8% · 96
- 50 jaar of ouder2,5% · 10
Welke rechtsvormen zijn er in Verlaine?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV34,2% · 265
- BVBA1,9% · 15
- NV3,4% · 26
- vzw5,0% · 39
- VME0,4% · 3
- Coöperatieve vennootschap0,1% · 1
- Commanditaire vennootschap1,3% · 10
- VOF1,2% · 9
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,5% · 19
- BTW-eenheid0,4% · 3
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,0% · 8
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)48,6% · 377
Verlaine vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Verlaine | 14,6 jaar | 12,3% | 23,7% | 0,5% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Verlaine
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Verlaine?
In Verlaine staan 404 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 761 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Verlaine?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Verlaine 14,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,5% bestaat al 50 jaar of langer en 32,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Verlaine hebben geen NACEBEL-code?
49 van de 398 rechtspersonen in Verlaine (12,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Verlaine hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Verlaine hebben 180 van de 761 vestigingen (23,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Verlaine hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Verlaine hebben 4 van de 761 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Verlaine? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie