Bedrijven in de gemeente Visé: cijfers uit de KBO
In de gemeente Visé, in de provincie Luik, zijn 1.304 rechtspersonen en 2.412 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,3 jaar oud, en 17,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 517 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 9 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Visé heet in het andere landsdeel ook Wezet.
De cijfers van alle 3 postcodes van Visé zijn hier samengeteld.
1.304
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.412
vestigingen
18,3 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
207 (17,7%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
517 (21,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
9 (0,4%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Visé op de kaart van de provincie Luik
Visé staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Visé te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Visé
Visé heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 4600 Visé | 1.047 | 18,8 jaar | 17,6% | 21,1% | 0,4% |
|---|---|---|---|---|---|
| 4601 Argenteau | 102 | 15,0 jaar | 11,0% | 21,2% | 0,0% |
| 4602 Cheratte | 155 | 17,2 jaar | 22,5% | 23,2% | 0,5% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Visé?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1895.
- Jonger dan 1 jaar6,2% · 81
- 1 tot 5 jaar20,1% · 262
- 5 tot 10 jaar14,6% · 190
- 10 tot 20 jaar24,5% · 320
- 20 tot 50 jaar28,7% · 374
- 50 jaar of ouder5,9% · 77
Welke rechtsvormen zijn er in Visé?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV27,7% · 671
- BVBA2,7% · 65
- NV3,0% · 72
- vzw7,2% · 174
- VME4,8% · 117
- Coöperatieve vennootschap0,5% · 12
- Commanditaire vennootschap1,7% · 42
- VOF0,9% · 22
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 21
- BTW-eenheid0,7% · 16
- Stichting0,0% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 19
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)49,1% · 1.190
Visé vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Visé | 18,3 jaar | 17,7% | 21,4% | 0,4% |
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Visé
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Visé?
In Visé staan 1.304 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.412 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Visé?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Visé 18,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,9% bestaat al 50 jaar of langer en 26,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Visé hebben geen NACEBEL-code?
207 van de 1.171 rechtspersonen in Visé (17,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Visé hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Visé hebben 517 van de 2.412 vestigingen (21,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Visé hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Visé hebben 9 van de 2.412 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Visé? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luik
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie