Bedrijven in de gemeente Waimes: cijfers uit de KBO

In de gemeente Waimes, in de provincie Luik, zijn 688 rechtspersonen en 1.381 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,9 jaar oud, en 14,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 421 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 29 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Waimes heet in het andere landsdeel ook Weismes.

De cijfers van alle postcodes van Waimes zijn hier samengeteld.

688

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.381

vestigingen

18,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

94 (14,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

421 (30,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

29 (2,1%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Waimes op de kaart van de provincie Luik

Waimes staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Waimes te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Waimes

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Waimes
4950 Robertville68818,9 jaar14,2%30,5%2,1%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Waimes?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1925.

  1. Jonger dan 1 jaar5,7% · 39
  2. 1 tot 5 jaar18,0% · 124
  3. 5 tot 10 jaar17,0% · 117
  4. 10 tot 20 jaar22,7% · 156
  5. 20 tot 50 jaar30,8% · 212
  6. 50 jaar of ouder5,8% · 40

Welke rechtsvormen zijn er in Waimes?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV23,3% · 323
  2. BVBA4,4% · 61
  3. NV5,4% · 75
  4. vzw6,6% · 92
  5. VME1,7% · 23
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 4
  7. Commanditaire vennootschap1,2% · 17
  8. VOF0,6% · 9
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid3,5% · 49
  10. BTW-eenheid0,2% · 3
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 9
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,0% · 722

Waimes vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Waimes vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Waimes18,9 jaar14,2%30,5%2,1%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Waimes

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Waimes?

In Waimes staan 688 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.381 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Waimes?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Waimes 18,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,8% bestaat al 50 jaar of langer en 23,7% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Waimes hebben geen NACEBEL-code?

94 van de 662 rechtspersonen in Waimes (14,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Waimes hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Waimes hebben 421 van de 1.381 vestigingen (30,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Waimes hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Waimes hebben 29 van de 1.381 vestigingen (2,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Waimes? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen