Bedrijven in de gemeente Wanze: cijfers uit de KBO

In de gemeente Wanze, in de provincie Luik, zijn 851 rechtspersonen en 1.746 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,9 jaar oud, en 19,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 422 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 10 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Wanze zijn hier samengeteld.

851

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.746

vestigingen

15,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

156 (19,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

422 (24,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

10 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Wanze op de kaart van de provincie Luik

Wanze staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Wanze te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Wanze

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Wanze
4520 Moha85115,9 jaar19,6%24,2%0,6%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Wanze?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1895.

  1. Jonger dan 1 jaar5,5% · 47
  2. 1 tot 5 jaar22,6% · 192
  3. 5 tot 10 jaar20,3% · 173
  4. 10 tot 20 jaar20,6% · 175
  5. 20 tot 50 jaar27,6% · 235
  6. 50 jaar of ouder3,4% · 29

Welke rechtsvormen zijn er in Wanze?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV26,8% · 477
  2. BVBA2,3% · 41
  3. NV1,8% · 32
  4. vzw7,7% · 137
  5. VME2,6% · 47
  6. Coöperatieve vennootschap0,4% · 8
  7. Commanditaire vennootschap1,7% · 30
  8. VOF0,5% · 9
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,6% · 10
  10. BTW-eenheid0,4% · 7
  11. Stichting0,1% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 10
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)54,5% · 971

Wanze vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Wanze vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Wanze15,9 jaar19,6%24,2%0,6%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Wanze

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Wanze?

In Wanze staan 851 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.746 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Wanze?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Wanze 15,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,4% bestaat al 50 jaar of langer en 28,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Wanze hebben geen NACEBEL-code?

156 van de 797 rechtspersonen in Wanze (19,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Wanze hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Wanze hebben 422 van de 1.746 vestigingen (24,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Wanze hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Wanze hebben 10 van de 1.746 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Wanze? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen